Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 4 lutego 2015, 15:04    

Oazy wakacyjne 2015 roku coraz bliżej

Dzień Światła na Kopiej Górce


2 lutego br. na Kopiej Górce świętowaniem Dnia Światła weszliśmy w Ruchu  w okres preoazy.

fot. Aleksandra Rogowska

W gronie kilkudziesięciu osób przeżywaliśmy ten szczególny dla oazowiczów dzień, podczas którego modliliśmy się w różnych intencjach, a zwłaszcza prosiliśmy o dobre przygotowanie rekolekcji wakacyjnych.

fot. Aleksandra Rogowska

W południowej medytacji o świetle słuchaliśmy słowa Bożego oraz archiwalnych nagrań Ojca Franciszka, wyjaśniających istotę Święta Ofiarowania Pańskiego.

fot. Aleksandra Rogowska

 

O 1530 przy figurze Niepokalanej Matki Kościoła obrzędem poświęcenia świec na tegoroczne oazy rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył tarnowski moderator diecezjalny ks. Paweł Płatek.

fot. Aleksandra Rogowska

fot. Marta Wideł

Koncelebrowało z nim pięciu kapłanów, zacnych moderatorów Ruchu: ks. Wojciech Ignasiak z Katowic, ks. Jan Mikulski z Ochotnicy Górnej, ks. Sławomir Sosnowski z Chorzelowa w diecezji tarnowskiej, ks. Marcin Sternal z Brzegu w diecezji wrocławskiej oraz ks. Edward Wala z Centrum Oazy w Krościenku.

fot. Marta Wideł

Liturgiczną wspólnotę stanowili nie tylko członkowie diakonii Centrum i ich goście, ale także oazowicze z diecezji tarnowskiej, wrocławskiej, łowickiej, katowickiej.

fot. Aleksandra Rogowska

Ks. Paweł w homilii, rozważając  przeczytane słowo Boże, nawiązywał również do znaku świecy i rozwijał jej symbolikę, a także sygnalizował nowy temat pracy formacyjnej w Ruchu „W mocy Ducha Świętego”.

fot. Aleksandra Rogowska

Modlił się o to, aby Duch Święty dał nam odwagę spalania się w Nim, odwagę przyjęcia rzeczy nowych, aby Boża chwała bardziej jaśniała w świecie. Na zakończenie mszy św. z okazji dnia życia konsekrowanego ks. Paweł w imieniu zebranych podziękował za służbę w Ruchu i złożył życzenia paniom z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła.

fot. Aleksandra Rogowska

Po wspólnej modlitwie przedłużyliśmy jeszcze czas radosnego świętowania przy stole, na którym znalazł się śląski kołocz, przywieziony z Katowic przez Jubilata ks. Wojciecha Ignasiaka, który 28.01. skończył 50 lat.

A.R., S.O.

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE