Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 29 stycznia 2015, 08:38    

Odpocząć – począć na nowo


Od-począć– napisał kiedyś Norwid – to znaczy począć na nowo. Otóż duchowy odpoczynek człowieka –jak słusznie wyczuwają to tak liczne środowiska młodych – musi prowadzić do odnalezienia i wypracowania w sobie owego nowego stworzenia, o którym pisze św. Paweł.

fot. Dorota Kozyra

Droga do tego wiedzie przez Słowo Boże odczytywane i celebrowane z wiarą i miłością, poprzez uczestnictwo w sakramentach, a nade wszystko w Eucharystii.

fot. Dorota Kozyra

Droga do tego wiedzie poprzez zrozumienie i realizację wspólnoty, czyli komunii z ludźmi, która rodzi się z Komunii z Chrystusem, z Eucharystii. Droga do tego wiedzie także poprzez zrozumienie i realizację ewangelicznej służby, czyli diakonii”.

fot. Dorota Kozyra

Powyższe słowa św. Jana Pawła II, które wygłosił w 1979 roku, stały się programem nowatorskich rekolekcji „Odpocząć – począć na nowo”, które odbyły się w Krościenku w dniach 19-25 stycznia 2015 roku.

fot. Dorota Kozyra

Przybyły na nie rodziny z różnych rejonów Polski, aby spędzić czas na formacji i wypoczynku.

fot. Dorota Kozyra

Choć pogoda nie dopisała (pochmurno i mało śniegu), małżeństwa wraz z dziećmi codziennie organizowały sobie wycieczki, aby poznać atrakcje Pienin, Podhala i Sądecczyzny. Dopiero kiedy na weekend, tuż przed końcem pobytu, sypnął śnieg, dzieci mogły wyszaleć się na białym puchu.

fot. Dorota Kozyra

Część formacyjną rekolekcji, czyli Eucharystie, konferencje, adoracje prowadził ks. Tomasz Szmurło z diecezji drohiczyńskiej.

fot. Dorota Kozyra

Zgodnie z charyzmatem naszego ruchu nie mogło zabraknąć także spotkań w grupach – czasu dzielenia i refleksji. Diakonia realizowana w posłudze stołu, porządkach czy prowadzenia pogodnego wieczoru budowała jedność wspólnoty.

fot. Dorota Kozyra

Dzieci, których była pokaźna grupa, w czasie, gdy rodzice formowali ducha, pozostawały pod opieką diakonii wychowawczej.

fot. Dorota Kozyra

Bańki mydlane, teatrzyk cienia, zabawy taneczne, zawody sportowe, ping-pong, czytanie bajek bawiły skutecznie nie tylko najmłodszych.

fot. Dorota Kozyra

fot. Dorota Kozyra

Zaproszenie na rekolekcje skierowane było nie tylko do rodzin z Domowego Kościoła, dlatego kilka małżeństw spoza ruchu skorzystało z takiej formy odpoczynku.

fot. Dorota Kozyra

 

W ciągu tych kilku dni zawiązała się wspólnota życzliwych, otwartych i zatroskanych o przebieg rekolekcji ludzi. Nad wszystkim czuwała p. Renata Gębala (INMK), o której ks. Tomasz na podsumowaniu powiedział: „już jest i jeszcze jest”.

fot. Dorota Kozyra

Przychodziła zawsze pierwsza i wychodziła ostatnia, aby przygotować i wszystkiego dopilnować – wzór gorliwej i pokornej służby.

Dziękując Panu Bogu, organizatorom i uczestnikom tych rekolekcji za przeżyte razem sześć dni „wczasów formacyjnych”, pozostaje mieć nadzieję, że ta forma spędzania urlopu wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń Centrum Ruchu Światło-Życie.

Dorota i Łukasz Kozyrowie

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE