Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 5 grudnia 2016, 19:31    

ORDJ 2016


Oaza Rekolekcyjna Diakonii Jedności to rekolekcje głównych odpowiedzialnych Ruchu stanowiące zarazem pierwsze wejście w temat następnego roku pracy. Tegoroczna ORDJ odbyła się w Częstochowie w dniach 25 – 27 listopada i zgromadziła ponad 60 osób z całej Polski.

„Sługa Niepokalanej” – taki będzie temat przyszłego roku pracy formacyjnej Ruchu, nawiązujący do 30 rocznicy śmierci ks. Blachnickiego, która przypadnie w przyszłym roku. W temat wprowadziły uczestników dwie konferencje: „Charyzmat maryjny Ruchu Światło-Życie” wygłoszona przez ks. Piotra Kulbackiego, przewodniczącego Komisji Teologiczno-Programowej Ruchu oraz „Służyć na wzór Chrystusa Sługi” wygłoszona przez moderatora generalnego ks. Marka Sędka.

Następnie uczestnicy rekolekcji w grupach zastanawiali się, w jaki sposób wcielić w życie temat przyszłego roku pracy. Spotkania były bardzo twórcze, przyniosły mnóstwo pomysłów, zarówno o charakterze bardziej ogólnym jak i bardzo konkretnych (np. propozycje tematów przyszłorocznych dni wspólnoty).

Bardzo ciekawym elementem ORDJ było przedstawienie przez Moderatora Generalnego planów budowy w Krościenku Centrum Ewangelizacji Światło-Życie w Krościenku. Od dawna planowane przedsięwzięcie wydaje się przybierać bardzo konkretne kształty. Porywająca, niesztampowa wizja Centrum zachwyciła uczestników rekolekcji.

Podczas ORDJ odbywanego w Częstochowie nie mogło zabraknąć udziału w apelu jasnogórskim, w niedzielę uczestnicy rekolekcji brali również udział w Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu.

Krzysztof Jankowiak

zdjęcia Waldemar Bajdecki

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE