Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 2 lipca 2018, 17:22    

Otwarto oazowe ścieżki w Krościenku


W sobotę 30 czerwca br. w Centrum Ruchu Światło-Życie otwarto „Drogę Nowego Człowieka” – ścieżkę ewangelizacyjno-edukacyjną prezentującą Ruch Światło-Życie. Spotkanie rozpoczęło się u podnóża Kopiej Górki, w dawnym sadzie. Ks. Marek Sędek przywitał zgromadzonych gości: biskupa Krzysztofa Włodarczyka, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, proboszcza krościeńskiej parafii ks. Henryka Homoncika, parę krajową Domowego Kościoła Katarzynę i Pawła Maciejewskich, panią poseł z Krościenka Annę Paluch i wiele innych ważnych osobistości, a następnie wyjaśnił, jaka jest idea oazowych ścieżek. Krótka prezentacja multimedialna pokazała zebranym, jak wyglądały prace wykonawcze na ścieżkach. Z kolei wszyscy przeszli do „oazy” – ogrodu biblijnego, w którym znajdują się rośliny znane z kart Pisma Świętego. Tam pani prof. Zofia Włodarczyk tłumaczyła zebranym, dlaczego do ogrodu zostały wybrane właśnie takie rośliny i co one symbolizują. 

Po pobłogosławieniu ogrodu przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka wszyscy udali się na trasę zwiedzania, a pierwszym przewodnikiem był ks. Marek Sędek. Spotkanie zakończyło się agapą przy źródle u stóp Niepokalanej.

Ścieżki oazowe są czynne przez całe wakacje, codziennie, od 9 do 18. Treści ewangelizacyjne i charyzmat Ruchu przybliżają piękne i dające do myślenia rzeźby i instalacje artystyczne zaprojektowane i wykonane przez krakowskiego artystę Karola Badynę, oraz tablice, na których znajdują się przede wszystkim teksty Założyciela Ruchu ks. Blachnickiego. W głębszym wejściu w tak ukazane treści pomaga audio-przewodnik – aplikacja, która prezentuje treści oazowe na czterech poziomach: „turysta”, „młodzież z oazy”, „Domowy Kościół” oraz „zaawansowany” (treści przygotowane z myślą o kapłanach i osobach konsekrowanych). 

Wirtualnie można przejść oazowe ścieżki pod adresem http://kopiagorka.pl/. Dla tych, którzy nie mogą się już w tym momencie znaleźć na Kopiej Górce niech odwiedziny wirtualne będą tym mocniejszą zachętą do osobistej wyprawy do Centrum Ruchu.

Serdecznie zapraszamy!

na podstawie profilu Centrum Ruchu na Facebooku

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE