Oznaki radości

Przełom sierpnia i września to w wielu polskich diecezjach czas odbywających się Pielgrzymek Ruchu Światło-Życie, zwanych również Powakacyjnymi Dniami Wspólnoty.

SONY DSC

Diecezja Gliwicka

Takie spotkania odbyły się także w tym roku, a ich głównym celem było podsumowanie wakacyjnych rekolekcji i spotkanie się z braćmi i siostrami ze wspólnoty.

1

Diecezja Bielsko-Żywiecka

W czasie dnia wspólnoty wielu biskupów i kapłanów odnosiło się do tematu kolejnego roku formacyjnego „Radość Ewangelii”.

SONY DSC

Diecezja Tarnowska

Ksiądz Grzegorz Lipiec, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w diecezji radomskiej nawiązał do słów papieża Franciszka mówiąc, że radość możemy odnaleźć, kiedy spotykamy się z Chrystusem i doświadczamy Jego bliskości. Jeżeli jesteśmy złączeni z Chrystusem, to jest w nas radość, a źródłem tej radości jest Chrystus i wspólnota.

5

Diecezja Radomska

Podobne słowa można było usłyszeć w Płocku z ust biskupa Piotra Libery, który ponadto przywołał przykłady świętych, którzy uczą radości, a także zachęcał obecnych do radosnego dawania świadectwa z przeżywanej wiary.

3

Diecezja Pelplińska

Tego zresztą nie trzeba specjalnie oazowiczom przypominać – w relacjach ze spotkań wspominane były wyraźne oznaki radości na twarzach uczestników, które były spowodowane nie tylko spotkaniem z gronem bliskich przyjaciół, ale przede wszystkim Bożym działaniem w człowieku.

2

Diecezja Gnieźnieńska

Ważnym elementem spotkania były świadectwa z rekolekcji. Wielu oazowiczów świadczyło o Jezusie, który przemienił ich życie, a szczególnie działał w czasie wakacyjnych oaz rekolekcyjnych. W Jarosławiu w archidiecezji przemyskiej można było usłyszeć, że „Ruch to zdrowie”, a w Radomiu animatorzy wskazywali na radość z przebywania wśród innych, a Ruch to niesamowita wspólnota składająca się z niesamowitych ludzi, którzy są zawsze gotowi do pomocy.

8

Diecezja Warszawsko-Praska

W niektórych diecezjach oprócz stałych punktów programu były również dodatkowe wydarzenia.

6

Diecezja Sandomierska

Jak zwykle pełen atrakcji był dzień wspólnoty w diecezji sandomierskiej, który zakończył się przemarszem na tarnobrzeski rynek, by tam oazowicze mogli podzielić się z mieszkańcami swoją radością, a następnie uwielbiać Pana w modlitwie uwielbienia prowadzonej przez wspólnotę „Janki” z Krakowa oraz chór i zespół złożony z uczestników rekolekcji OreMuz.

4

Archidiecezja Przemyska

Podobny marsz ewangelizacyjny przeszedł przez ulice Jarosławia, by zakończyć się w gościnnych murach opactwa pobenedyktyńskiego.

Jacek Skowroński

Zobacz relacje

Diecezja Gliwicka

Dzień Wspólnoty w Żywcu – Diecezja Bielsko-Żywiecka

Diecezja Bydgoska

Radość spotkania – DiecezjaGnieźnieńska

By zaufali Maryi! – Archidiecezja Krakowska

Diecezjalny Dzień Wspólnoty w Pelplinie

Diecezja Płocka

Archidiecezja Poznańska

Pielgrzymka dziękczynna do Jarosławia – Archidiecezja Przemyska

Chrystus źródłem radości – Diecezja Radomska

Diecezja Rzeszowska

Diecezja Sandomierska

Diecezja Siedlecka

Radość Ewangelii – Diecezja Tarnowska

Diecezja Warszawsko-Praska