Akcja „Płyniemy do Aleppo”

Stowarzyszenie „Dom Wschodni” zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza pasjonatów sportu, którzy doskonale rozumieją, jak jest on ważny dla rozwoju dzieci i młodzieży, do włączenia się w projekt „Płyniemy do Aleppo” w celu pozyskania środków na basen w „Terre Sainte”.

pixabay.comLink do fanpage

Link do strony internetowej

Link do filmu promocyjnego Mistrzyni Polski w pływaniu


Chcemy w 10 największych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice – czy szerzej Silesia – Poznań, Gdańsk, Wrocław, Lublin, Szczecin i Bydgoszcz) wspólnymi siłami pokonać dystans dzielący Warszawę od Aleppo, czyli 2410 km. Czym jest ten dystans, który chcemy pokonać, w porównaniu z morzem, przez które płyną obecnie w swoim życiu dzieci i młodzi z Aleppo? Chcemy to zrobić razem i dla nich, żeby dać wyraz solidarności między sobą i z nimi, bo tylko razem, gdy nosimy nawzajem własne brzemiona, przechodzimy przez trudności piętrzące się w życiu.

„Płyniemy do Aleppo” jest akcją zmierzającą do zgromadzenia środków potrzebnych do budowy basenu. Pieniądze możemy dzięki temu wydarzeniu pozyskać w następujący sposób:

 1. Zainteresowana osoba dokonuje rejestracji na stronie http://plyniemydoaleppo.pl/. Wybiera dla siebie dogodną godzinę i przychodzi na basen. Na basenie otrzymuje od nas darmowy bilet i płynie dystans w miarę swoich możliwości.
 2. Może powiedzieć, że płynie do Aleppo, w rodzinie, wśród przyjaciół i znajomych, oraz wyjaśnić motyw swojego działania. Mogą oni powierzyć mu lub jej pieniądze, które po przepłynięciu dystansu, przekaże na budowę basenu w Aleppo. Imiona i nazwiska pływaków będą wypisane na tablicy w kompleksie sportowym powstałym w Aleppo dzięki akcji „Płyniemy do Aleppo”
 3. Na basenie w dniu akcji będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy.
 4. Wpłaty można również dokonywać bezpośrednio na konto lub przez stronę http://plyniemydoaleppo.pl/przekaz-srodki-na-basen-w-aleppo/
 5. Po pokonaniu dystansu z Polski do Aleppo będziemy „sprzedawać” kilometry osobom prywatnym i firmom, których imiona i nazwy także znajdą się na specjalnej tablicy pamiątkowej umieszczonej w Aleppo przy basenie.
 6. Zainteresowanie medialne wydarzeniem przyciągnie uwagę wielu osób, które drobnym datkiem wesprą budowę basenu w Aleppo.

24 lutego

 • Katowice: Pływalnia Akademii Wychowania Fizycznego, ul. Mikołowska 72 C (strona basenu)

25 lutego

 • Łódź: Pływalnia Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Styrska 20/24 (strona basenu)

3 marca

 • Warszawa: OSiR Polna, ul. Polna 7a (strona basenu)
 • Wrocław: Pływalnia w SP nr 113 im Adama Rapeckiego, ul. Zemska 16 c
 • Poznań
 • Gdańsk-Suchanino: Pływalnia w SP nr 42, ul. Czajkowskiego 1
 • Gdańsk-Stogi: Pływalnia w SP nr 11, ul. Stryjewskiego 28
 • Szczecin: Floating Arena, ul. Wąska 16 (strona basenu)
 • Bydgoszcz: Pływalnia w SP nr 65, ul. Tomasza Golloba 7

4 marca