Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 19 listopada 2015, 19:36    

Pogrzeb śp. Staszka Orła


17 listopada br. do Krościenka przybyły tłumy ludzi; była liczna rodzina, oazowicze, wśród nich kierowcy Ojca Franciszka z dawnych lat, oraz małżeństwa Domowego Kościoła (w tym krąg rodzin, do którego należeli Staszek z żoną), a także mieszkańcy Krościenka i okolic, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi.

fot. Magdalena Hajduk

Eucharystii w kościele parafialnym p.w. Dobrego Pasterza koncelebrowanej przez 21 kapłanów przewodniczył wieloletni moderator generalny naszego Ruchu, ks. prałat Henryk Bolczyk, który przyjechał z Carlsberga. Ks. Maciej Krulak, który w latach 2010-2013 był moderatorem Centrum w Krościenku, głosił homilię, a ołtarz otaczali także ks. Marek Sędek, moderator generalny, moderatorzy oazowi, m.in. ks. Jan Mikulski, ks. Wojciech Ignasiak, ks. Grzegorz Michalski, ks. Mariusz Foltyński.

fot. Magdalena Hajduk

fot. Magdalena Hajduk

Obecni byli również księża z diecezji tarnowskiej: ks. Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Domowego Kościoła. Ks. Marek Sędek na zakończenie mszy św. przeczytał słowo napisane przez biskupa Adama Wodarczyka.

fot. Magdalena Hajduk

fot. Magdalena Hajduk

Uczestnikami pogrzebu było także kilkadziesiąt członkiń Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła z kraju, Słowacji i Carlsbergu, z odpowiedzialną główną Jolantą Szpilarewicz oraz założycielkami, pierwszymi współpracownicami Ojca Franciszka Blachnickiego, Dorotą Seweryn i Zuzanną Podlewską.

fot. Magdalena Hajduk

Ks. Henryk Bolczyk, rozpoczynając mszę św., zauważył, że tak jak w 2000 roku Czcigodny Sługa Boży Ojciec Franciszek Blachnicki zgromadził na swoim pogrzebie w kraju tysiące oazowiczów, tak teraz kierowca Ojca Staszek Orzeł zgromadził nas na oazowym dniu wspólnoty w Krościenku.

/AR/

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE