Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 10 maja 2016, 16:21    

Potrzeba wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży

Apel Moderatora Generalnego


sdmDrodzy odpowiedzialni za wspólnoty Ruchu Światło-Życie!

Często powołujemy się na słowa św. Jana Pawła II, że to oazowe dni wspólnoty w których przyszły papież uczestniczył, stały się dla niego inspiracją dla pomysłu Światowych Dni Młodzieży. Słusznie, ale skoro tak, to spróbujmy pozytywnie odpowiedzieć na poniższy apel organizatorów tegorocznych ŚDM w Krakowie. Uznajmy, że ich troski i problemy to zarazem wyzwanie dla nas. Czasem będzie to się wiązało ze znalezieniem dodatkowych funduszy, aby wspomóc młodych z naszych wspólnot, ale niech w tym dziele towarzyszy nam świadomość, że „więcej radości jest w dawaniu niż braniu”.

Pozdrawiam serdecznie

Ks. Marek Sędek. Moderator Generalny Ruchu

 

Rejestracja wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z Polski została ponownie przedłużona do 31 maja. Wolontariusz ŚDM będzie wszędzie tam, gdzie pielgrzym: na dworcach i lotniskach, w punktach informacyjnych i medycznych, w Centrum Medialnym, w miejscach katechez, Festiwalu Młodych oraz w trakcie wydarzeń centralnych. Do pomocy pielgrzymom w czasie ŚDM potrzeba ok. 20 tys. wolontariuszy. Aby dokonać rejestracji, należy wejść na stronę na www.krakow2016.com. Następnie trzeba wybrać zakładkę DOŁĄCZ – Zostań wolontariuszem i wypełnić formularz. Wolontariusze muszą mieć ukończone 18 lat.

Ks. Rafał Buzała,
Dyrektor Departamentu Wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE