Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 9 kwietnia 2019, 10:49    

Pytania o ekologię

Ukazał się 226. numer "Wieczernika"


Celem pierwszej wyprawy otwartych oczu na młodzieżowej oazie I stopnia jest zwrócenie uwagi na piękno świata stworzonego przez Boga. Wyprawa w drugim dniu z kolei mówi o zniszczeniach, jakie w środowisku naturalnym czyni człowiek. Jeśli więc komuś tematyka ekologiczna wydaje się podejrzana czy mało chrześcijańska, to warto sobie uświadomić, że te wątki pojawiają się w formacji Ruchu od wielu lat.

Świat się jednak zmienia i niestety jeśli chodzi o stan środowiska naturalnego nie są to zmiany na lepsze. Stąd też temat ten podejmuje współczesne nauczanie Kościoła. Encyklika papieża Franciszka „Laudato si’” jest pierwszym tej rangi dokumentem poświęconym w całości tematyce ekologicznej, ale przecież nie pierwszą wypowiedzią papieską na ten temat – o trosce o środowisko naturalne mówili i Jan Paweł II, i Benedykt XVI.

Do charyzmatu naszego Ruchu należy wsłuchiwanie się w nauczanie pa¬pieskie i podejmowanie go w naszej formacji i posłudze. Stąd na ostatniej Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, która odbyła się pod koniec lutego w Częstochowie temat jednego z referatów brzmiał: „Chrześcijanin wobec środowiska naturalnego. Ekologia ludzka”. Stąd również tematyka tego numeru „Wieczernika”. Staramy się w nim zarówno omówić w rozmaitych aspektach problematykę ekologiczną, jak i przekazać zachwyt pięknem świata stworzonego przez Boga.

Krzysztof Jankowiak

———————————————————

„Wieczernik”
http://www.wieczernik.oaza.pl/
http://www.facebook.com/wieczernik.pismo
os. Stare Żegrze 32/5
61-249 Poznań
tel. 61 879 77 69
wieczernik@oaza.pl
zamówienia i prenumerata:
tel. 61 862 53 73
prenumerata@wieczernik.oaza.pl

—————————————————————-

SPIS TREŚCI

Pytania o ekologię

Na drodze ucznia

Z daleka i z bliska

Chwile

Felietony

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE