Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 13 września 2014, 00:16    

Rabany oazowe w diecezji tarnowskiej


Raban„Chcę, byście poszli na ulice robić raban! Chcę rabanu w waszych diecezjach! Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice!” – powiedział papież Franciszek do młodych w Rio de Janeiro 1 sierpnia 2013 r. W odpowiedzi na słowa papieża Ruch Światło-Życie diecezji tarnowskiej zaprosił w ubiegłym roku młodzież gimnazjum i szkół średnich na dwudniowe rabany oazowe. Wyjazdowe spotkania w ośrodku rekolekcyjnym w Ciężkowicach cieszyły się ogromnym powodzeniem – na kolejne spotkania (raban odbył się trzykrotnie) zgłaszało się coraz więcej osób, ośrodek (mogący pomieścić ponad 100 osób) bardzo szybko się wypełniał.

W tym roku rabany będą kontynuowane. Zaplanowano cztery takie spotkania. Już dziś widać, że będą się cieszyć dużym powodzeniem – na pierwszy raban, choć odbędzie się za ponad miesiąc (24-26 października) brak wolnych miejsc.

Zapraszamy do poczytania relacji i świadectw z ubiegłorocznych rabanów:

Raban pierwszy:

W pierwszej części, zatytułowanej: „Coś dla ducha”, spotkaliśmy się na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia i rozważaniem Słowa Bożego w Namiocie Spotkania. Był to czas ciszy, skupienia i wspólnej modlitwy, która wznosiła się do Pana. Spotkanie z żywym Słowem zawsze jest czymś wyjątkowym – dotyka serc w tajemniczy, wręcz cudowny sposób i zawsze przemawia najmniej oczekiwanymi słowami.

Druga część: „Coś dla ciała” była czymś zupełnie nowym, zaskakującym i szalonym! Spotkaliśmy się bowiem na sali gimnastycznej, by przygotować – nauczyć się i poćwiczyć, a później wykonać „Taniec dla Ojca św. Franciszka” – taki nasz, oazowy flash-mob z pozdrowieniem naszego Papieża od wszystkich uczestników „Rabanu do kwadratu”. Było dużo zabawy, radości, a samo wykonanie na 6! Prawdziwi z nas zawodowi tancerze:) Liczymy więc, że kiedyś to powtórzymy – może w Krakowie na ŚDM w 2016 roku?;)
czytaj więcej

Raban drugi:

Na Oazowym Rabanie byłam już po raz drugi, przyjechałam tam z nadzieją, że po raz kolejny zbliżę się do Boga, poznam nowych przyjaciół i spędzę weekend na modlitwie i zabawie. Na drugim Rabanie, było jeszcze lepiej niż na pierwszym i z jeszcze większym zapałem i chęciami wybiorę się na trzeci. Atmosfera jaka panowała od piątku do niedzieli była niesamowita. Wszyscy rozmawiali ze sobą jak by znali się od urodzenia, chociaż w większości poznaliśmy się w piątek.
czytaj więcej

Raban trzeci:

Tak, tak to znowu my – Oazowi Rabanowicze, sprawcy Bożego zamieszania jakie miało miejsce w ostatni weekend w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach! Pełni radości, pełni entuzjazmu, pełni energii już po raz trzeci przyjechaliśmy w to miejsce, by zrobić raban na cześć Pana – przeżyć kolejną Oazę Modlitwy!

Już przed wejściem do Domu Rekolekcyjnego witali nas animatorzy, którzy razem z nami tworzyli do Boże szaleństwo.
czytaj więcej

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE