Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 10 marca 2017, 07:38    

Rocznicowe sympozjum w Bielsku-Białej


W czwartek 9 marca 2017 roku w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej odbyło się sympozjum „Wizja pastoralna ks. Franciszka Blachnickiego wczoraj i dziś”, współorganizowane przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Prelegentami byli  m.in. moderator generalny Ruchu „Światło-Życie” ks. Marek Sędek i ks. bp Adam Wodarczyk, poprzedni moderator generalny Ruchu i postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Blachnickiego.

Salę wykładową Instytutu zapełnili oazowicze wielu pokoleń, zarówno młodzież, jak i osoby związane z oazą już od przeszło 30 lat.

bp Adam WodarczykSympozjum było częścią obchodów 25–lecia obecności Ruchu Światło-Życie w diecezji bielsko-żywieckiej, która powstała 25 lat temu i w tym roku świętuje swój jubileusz.

od lewej: ks. Marcin Aleksy, ks. Marek Sędek i ks. Marcin LoretzHistorię i teraźniejszość Ruchu Światło-Życie przedstawili były i obecny moderator diecezjalny, ks. Marcin Aleksy i ks. Ryszard Piętka.

w środku Aleksander BańkaSympozjum stanowi również część ogólnokrajowych obchodów 30-lecia śmierci Sługi Bożego ks. Blachnickiego, założyciela Ruchu „Światło-Życie”.

tekst: Adam Rakszawski

zdjęcia: Grzegorz Gawenda

Diecezjalna Diakonia Społeczna

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE