Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 4 października 2016, 22:00    

„Sługa Niepokalanej” – temat następnego roku pracy


Centralna Diakonia Jedności na spotkaniu 1 X 2016 podjęła decyzję, że hasłem roku formacyjnego 2017/18 będą słowa: Sługa Niepokalanej. Hasło to nawiązuje do trzydziestej rocznicy śmierci ks. F. Blachnickiego, przypadającej 27 lutego 2017 r. Początkiem obchodów tej rocznicy będzie 42. Kongregacja Odpowiedzialnych na Jasnej Górze w dniach: 24–27 II 2017. W najbliższych tygodniach zaproponujemy również inne wydarzenia, zarówno w wymiarze ogólnopolskim jak też bardziej lokalnym, dla podkreślenia tej rocznicy.

Ważnym elementem programu obchodów będą pielgrzymki naszego ruchu do miejsc związanych z życiem i działalnością jego Założyciela. Planujemy m.in. pielgrzymki do: Carlsbergu (rekolekcje kapłańskie w tygodniu paschalnym), do Katowic (pielgrzymka KWC – przypomnienie 60. rocznicy powstania Krucjaty Wstrzemięźliwości), do Lublina (termin jeszcze nie ustalony) oraz oczywiście do grobu Czcigodnego Sługi Bożego w Krościenku.

Ks. Marek Sędek

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE