Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 14 czerwca 2017, 13:43    

Sługa Twój słucha

Ukazał się 116. numer "Wieczernika"


W tym roku minęła 30. rocznica śmierci założyciela naszego Ruchu, ks. Franciszka Blachnickiego. Na temat naszego Założyciela jest już oczywiście wiele publikacji, artykułów i książek. Można zapoznać się z jego słowami w formie drukowanej i audio. Zamysłem naszej redakcji było nie tyle przedstawienie osoby ks. Blachnickiego, ale dziedzictwa jakie zostawił.

Ruch Światło-Życie był pierwszym, który na taką skalę wprowadzał w Polsce liturgię posoborową. Pamiętam z jakim mozołem robiliśmy to w naszej parafii w latach osiemdziesiątych. Nasz kościelny prześmiewczo mawiał: „Oaza! Ołtarze w kościołach przewraca się w Wielki Czwartek” (pozdrawiam pana Benia). Nie mogło zabraknąć więc tekstu o liturgii.

Jest artykuł o Namiocie Spotkania, który jest naszym spotkaniem z Panem Bogiem przez Jego Słowo, kształtującym serce, życie i sumienie. Można przeczytać o naszej modlitwie różańcowej, której odmawianie z dopowiedzeniami pomaga bardziej rozważać poszczególne tajemnice (co jest istotą tej modlitwy).

W moim rodzinnym domu pierwszy egzemplarz Pisma Świętego pojawił się za sprawą Ruchu Światło-Życie. W każdym naszym spotkaniu formacyjnym jest czas na dzielenie się Słowem Bożym, Ruch otwiera nas na słuchanie mówiącego Boga – o tym też przeczytamy w tym numerze.

Niepokalana Matka Kościoła jest patronką naszego Ruchu, dlatego próbujemy odpowiedzieć na pytanie: Jak kochać Maryję?

Gdy byłem młodym człowiekiem, mój światopogląd i patriotyzm kształtował się wśród ludzi, z którymi obcowałem w oazie. Dzisiaj słowo patriotyzm wywołuje różne odczucia, postaraliśmy się przedstawić, jak patriotyzm rozumiał ks. Blachnicki.

Zapraszam do lektury życząc korzystania z tak wielkiego dobra, które zostawił nam ks. Franciszek Blachnicki

Krzysztof Ławniczak

———————————————————

„Wieczernik”
http://www.wieczernik.oaza.pl/
http://www.facebook.com/wieczernik.pismo
os. Stare Żegrze 32/5
61-249 Poznań
tel. 61 879 77 69
wieczernik@oaza.pl
zamówienia i prenumerata:
tel. 61 862 53 73
prenumerata@wieczernik.oaza.pl

—————————————————————-

SPIS TREŚCI

Temat numeru

Na drodze ucznia

Z daleka i z bliska

Chwile

Felietony

 • Siódmy aniołJakie miłosierdzie?
 • Dusza mnie pyta – Dobry kicz
KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

 • Formacyjne
 • Diakonijne
 • Inne

Zaproszenia

 • Centralne
 • Z Diecezji
 • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE