Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 20 października 2014, 18:16    

Sól na wagę złota

Czy służba jest potrzebna do szczęścia?


Oazowa młodzież z parafii Chrystusa Króla w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie w sobotę 18 października wyruszyła na niezwyczajną służbę. Pojechaliśmy do wioski o nazwie Korczak do naszego diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło-Życie, o. Olega Sartakowa.

 Budowa domu Ruchu Światło-Życie w Korczaku.

W tej wiosce niedaleko Żytomierza trwa budowa domu Centrum Oazy w naszej diecezji. W powstającym Centrum odbywają się już Dni Skupienia dla młodzieży i dla rodzin. Warunków na przeżywanie dłuższych rekolekcji jeszcze nie ma.

O. Oleg Sartakow w trakcie prac przy domu w Korczaku.

Ojciec Oleg w konferencji mówił o jedności w Duchu Świętym”. Wpatrywaliśmy się w obraz, na którym była namalowana Trójca Święta, Maryja Panna i św. Józef.

Dom Ruchu w Korczaku.

Maryja patrzyła na św. Józefa, Święty Opiekun trzymał na rękach Dzieciątko Jezus, a sam swoje oczy podnosił w górę na Boga Ojca ukazanego w promieniach Ducha Świętego. Na zakończenie konferencji o. Oleg zaprosił nas do życia w jedności Ducha Świętego dzięki wpatrywaniu się w Światło Boga.

Z prawej s. Marietta.

Czy służba jest potrzebna do szczęścia?

Nasz Założyciel, o. Franciszek Blachnicki, podkreślał, że trzeba „posiadać siebie w dawaniu siebie”.

Dom Ruchu w Korczaku.

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13). Te słowa nie oznaczają, że powinniśmy umrzeć, aby pokazać miłość naszym przyjaciołom. Oddajemy swoje życie wówczas, gdy sprawy innych przedkładamy ponad swoje własne.

Prace przy domu Ruchu w Korczaku.

Za czasów Jezusa sól była bardzo droga. Gdy Jezus mówił o soli, która straciła smak, nie chciał przekonywać obecnych o wartości tego produktu. Mówiąc o właściwościach soli Jezus zachęca swoich uczniów, aby napełniali życie dobrem, sprawiedliwością i światłem. Tak samo jak sól dodaje smaku jedzeniu, tak samo chrześcijanie powołani są do tego, aby czynić ten świat szczęśliwym i radosnym.

Członkowie Kościoła mają wiele możliwości, aby służyć. W czasie tej wizyty wykonywaliśmy zwyczajne zadania, a ta służba dodawała smaku naszemu życiu.

Dom Ruchu w Korczaku

Wiemy, że dobrobyt i bogactwo człowieka tkwi w jego duchownym rozwoju, dlatego prosimy wszystkich, którzy mają materialne możliwości i wierzą, że „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz.20,35), o pomoc w budowaniu Ośrodka Ruchu Światło-Życie w diecezji kijowsko-żytomieskiej na Ukrainie.

Wpłaty na budowę Centrum Ruchu Światło-Życie we wsi Korczak na żytomierszczyznie można dokonywać na podane konta Raiffeisen Bank:

5324-5780-0350-6675 euro

4627-7380-0366-9785 dolary

Dodatkową informację można znaleźć na stronie Ruchu w diecezji kijowsko-żytomierskiej.

Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

s. Marietta Miksa

więcej zdjęć z prac

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE