Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 27 sierpnia 2015, 22:50    

Spotkanie Kolegium moderatorów

Podsumowanie OŻK 2015


W trzecim dniu Podsumowania OŻK 2015 przed południem odbyło spotkanie Kolegium Moderatorów. Prowadził je nowy moderator generalny Ruchu ks. Marek Sędek. Na ten dzień Podsumowania dojechał Delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie bp Adam Szal.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

W spotkaniu uczestniczyło prawie czterdziestu moderatorów diecezjalny i zakonnych oraz przedstawiciele niektórych diakonii centralnych.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Podejmowane były różne tematy, m.in.: sprawy organizacyjne Wydawnictwa i Diakonii Słowa, przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, formacja permanentna i na dni wspólnoty, sympozjum KOINONIA, rekolekcje dla moderatorów diecezjalnych.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Wybrano też nowego delegata Kolegium Moderatorów do Centralnej Diakonii Jedności, którym został ks. Sławomir Sarek, moderator diecezjalny diecezji kieleckiej.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

W końcowej części kolegium bp Adam Szal podziękował w imieniu episkopatu za organizację i posługę w oazach wakacyjnych. Został także wysłany list jedności do bpa Adama Wodarczyka.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Po Kolegium sprawowana była msza święta pod przewodnictwem moderatora generalnego, a homilię głosił ks. Maciej Krulak, moderator diecezjalny z Kalisza. Rozważając słowo Boże i życie św. Moniki, wskazał trzy kierunki na obecny czas: gorliwa i wytrwała modlitwa, dziękczynienie Bogu i ludziom oraz gotowość na przyjęcie Bożych wezwań.

Diakonia Centrum oraz goście, m.in. ks. Piotr Kulbacki, uczestniczyli jeszcze wieczorem w parafialnej mszy św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Takie msze św. sprawowane są w tym miejscu każdego 27 dnia miesiąca.

/AR/

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE