Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 4 listopada 2015, 20:29    

Spotkanie ze świętymi


31 października w parafii Chrystusa Króla w Nowogrodzie Wołyńskim na Ukrainie odbyła się ewangelizacja razem ze świętymi.

Oazowa młodzież i Dzieci Boże spotkały się razem na rannej Mszy Świętej o godzinie 900 w naszym parafialnym kościele. Ksiądz Proboszcz Witalij Łukowski uroczyście wprowadził dzieci, przebrane za różnych świętych. Podczas homilii kapłan zwracał uwagę, na czym polega świętość.

Po zakończonej Liturgii zeszliśmy do dolnego kościoła, gdzie Dzieci Boże miały prezentację swego świętego, a młodzież pisała na temat Ducha Świętego. Potem cała nasza wspólnota wyruszyła na ewangelizację. Wyszliśmy na ulice naszego miasta, niosąc w rękach tabliczki w kształcie chmur z napisem „NIEBO” rozdawaliśmy napotkanym ludziom aureolki, na których było napisane: „Bądźcie świętymi, bo Bóg jest Święty”.

Podczas dzielenia dzieci i młodzież opowiadały, że reakcja napotkanych mieszkańców była różna. Niektórzy przyjmowali radosną nowinę, inni byli nawet niegrzeczni, czasem i wyzywali. Jednak to nie było powodem zniechęcenia u dzieci i młodzieży, ale zachętą do jeszcze większej ewangelizacji. Bogu niech będą dzięki za Jego miłosierdzie nad nami.Alleluja!

s. Marietta Miksa

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE