Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 15 września 2017, 20:32    

„Świadek Wolności”

Piknik w ramach kampanii "Nie piję, bo kocham"


Serdecznie zapraszamy w sobotę 23 września na Plac Piłsudskiego w Warszawie, gdzie odbędzie się organizowany przez Ruch Światło-Życie piknik „Świadek wolności”. To ogólnopolskie wydarzenie organizowane jest w ramach rozpoczętej we wrześniu kampanii społecznej „Nie piję, bo kocham”. Akcja ta jest odpowiedzią Ruchu na uchwałę Sejmu o ustanowieniu roku 2017 „Rokiem troski o trzeźwość narodu”. Do tej uchwały swój apel dołączył Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Piknik jest także powiązany z Narodowym Kongresem Trzeźwości.

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie piję, bo kocham” będą organizowane spotkania w całej Polsce. Główne wydarzenie będzie miało miejsce właśnie 23 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie już od 13:30 rozpoczniemy happening edukacyjny „Świadek Wolności”. Szczególnie ciekawie zapowiada się zaplanowane na godzinę 19:30 Widowisko Artystyczne „Świadek Wolności” pod kierownictwem Marcina Pospieszalskiego, w którym udział wezmą m.in. New Life’m, Krzyszof Cugowski, Adam Krylik, Agnieszka Cudzich, Lidia Pospieszalska, Full Power Spirit, Dariusz Kowalski, Radosław Pazura, chór i orkiestra koncertu Jednego Serca Jednego Ducha. Wcześniej będą spotkania m.in. z Arką Nogo czy raperem Arkadio.
Tego dnia na obrzeżach Placu Piłsudskiego zbudowane zostanie także „Miasteczko edukacyjne”. W namiotach będzie przestrzeń prezentacji diakonii Ruchu Światło – Życie, Centrum Myśli JPII i innych środowisk, a także przestrzeń do dyskusji. Do tych celów powstanie Namiot Debaty – gdzie będą miały miejsce trzy panele z udziałem znanych osobowości i liderów. Powstanie również Namiot Miłosierdzia, namiot dedykowany dzieciom oraz namiot z multimedialną wystawą prezentującą życie ks. Franciszka Blachnickiego, Świadka Wolności. Wydarzenie to bowiem stanowi także część uroczystości 30. rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego nad którymi to obchodami honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda.

 

Marzymy, aby zaproszenie do życia w wolności i trzeźwości dotarło do wszystkich Polaków i trwało ponad wszelkimi podziałami. Jesteśmy bowiem świadomi, że to, co robi człowiek ma wpływ na niego samego ale i na ludzi wokół. W pierwszej kolejności na najbliższych, ale i znacznie szerzej na miasta, społeczeństwo i cały kraj. Od Twoich decyzji zależy jak wygląda ten świat! To nie przesada! To Twoja i moja sprawa. Decyzja dotycząca naszych Dzieci i ich życia w tym świecie. Przyjedź 23 września do Warszawy, zorganizuj wyjazd swojej wspólnoty. Do zobaczenia.

Przeczytaj list Moderatora Generalnego zapraszający do udziału w spotkaniu.

Program finansowany  ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016 – 2020

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE