Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 18 lipca 2016, 19:52    

Sychar i Damaszek


Biblijne miejscowości Sychar i Damaszek w rzeczywistości dzieli ponad 300 km. Trzynasty dzień oazowych rekolekcji wakacyjnych sprawił, że odległość ta zmniejszyła się ponad czterokrotnie.

Przemyśl_prezentacja grup

W archidiecezji przemyskiej 14 lipca br., miał miejsce dzień wspólnoty Oaz Wielkich Sychar i Damaszek. Przemyśl i Sanok gościły uczestników piętnastodniowych rekolekcji wakacyjnych, odbywających się w okolicach tych miast. W Przemyślu (OW Sychar) spotkały się wspólnoty z Pruchnika, Helusza, Maćkowic i oczywiście ze stolicy archidiecezji. Obecna była Oaza Nowego Życia III stopnia z diecezji warszawsko-praskiej, od lat organizująca swoje rekolekcje właśnie tutaj. Nie zawiedli seniorzy, po raz pierwszy przeżywający swoje rekolekcje oazowe w Lipniku. Sanok (OW Damaszek) był miejscem spotkania dla grup bieszczadzkich z Ropieńki, Rzepedzi, Zboisk i Myczkowa.

Przemyśl_Oaza Seniorów

Dzień wspólnoty podczas oazy wakacyjnej odbywa się zawsze pod koniec rekolekcji, w trzynastym dniu pobytu. Rozważa się wówczas tajemnicę zesłania Ducha Świętego, który zstępując na uczniów Chrystusa napełnił ich mocą i odwagą by ruszyli w świat, głosząc Ewangelię.

Sanok_procesja z darami

 

Oazowicze ten szczególny czas przeżywają w możliwie najliczniejszej wspólnocie, gromadząc się w jednym miejscu, bez względu na stopnie i rodzaje wakacyjnych rekolekcji, które właśnie przezywają. W ten sposób nabierają sił do życia z Chrystusem w codzienności, już po powrocie do swoich domów.

Przemyśl_Eucharystia

Ważnym elementem każdego dnia wspólnoty Oazy Wielkiej jest Godzina Odpowiedzialności, podczas której uczestnicy podejmują konkretne dzieło miłosierdzia. Od lat jest nim przystąpienie do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka: daru własnej, dobrowolnej abstynencji w intencji uzdrowienia osoby uzależnionej. Nigdy nie brakuje chętnych do złożenia deklaracji i równie wiele rąk tych, co Krucjatę już podjęli, wyciąga się nad nimi w znaku błogosławieństwa.

Przemyśl_składanie deklaracji KWC

Ruch Światło-Życie tradycyjne w okresie wakacyjnym organizuje trzy turnusy rekolekcji. Jednak w tym roku, ze względu na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca, kolejne oazy wakacyjne rozpoczną się dopiero 5 sierpnia.

 

Monika Jasina

DKS Przemyśl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE