Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 13 października 2016, 16:24    

Sympozjum „Koinonia” – relacja


resized_20161013_114709W dniach 10–13 października br. w domu rekolekcyjnym w Porszewicach k. Łodzi odbyło się XXV sympozjum dla proboszczów „Koinonia”. Temat sympozjum brzmiał: „Miłosierni jak Ojciec – program dla parafii”. Gośćmi sympozjum, a jednocześnie jego prelegentami, byli m.in. ks. bp Wiesław Śmigiel, ks. prof. Stanisław Araszczuk, o. prof. Andrzej Derdziuk oraz dr hab. Krzysztof Wojcieszek. Uczestnicy „Koinonii” wzięli też udział w spotkaniu z uczestnikami pierwszych rekolekcji ewangelizacyjnych w Łodzi przeprowadzonych przed czterdziestu laty przez zespół ewangelizacyjny pod przewodnictwem ks. F. Blachnickiego – spotkanie to miało miejsce w Seminarium Duchownym Archidiecezji Łódzkiej.

Wspólna modlitwa, refleksja nad zadaniami parafii podejmowanymi zwłaszcza w kontekście Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz umacnianie braterskiej wspólnoty pomiędzy kapłanami pragnącymi realizować posoborowy model parafii – wspólnoty wspólnot, to treść tych trzech dni, które stały się czasem odnowy i pogłębiania posługi zgromadzonych duszpasterzy.

 ks. Marek Sędek

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE