Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 14 stycznia 2015, 19:00    

„To zbyt mało, iż jesteś mi sługą…”

Uroczystości odpustowe na Kopiej Górce


11 stycznia br., w niedzielę Chrztu Pańskiego, w Centrum Ruchu na Kopiej Górce odbywał się odpust.

Na uroczystościach odpustowych zgromadziło się wiele osób z Polski i ze Słowacji; byli kapłani dekanatu Krościenko, moderatorzy z Unii Kapłanów Chrystusa Sługi, osoby życia konsekrowanego: Siostry Służebniczki z Krościenka i członkinie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła z Odpowiedzialną główną Jolantą Szpilarewicz oraz zaprzyjaźnione rodziny z Krościenka i Zakopanego.

Świąteczną Eucharystię w kaplicy Chrystusa Sługi poprzedziła wizyta kolędowa księdza proboszcza krościeńskiej parafii, Henryka Homoncika.

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie domu wszyscy udali się do kaplicy. Odpustowej Mszy Świętej przewodniczył Moderator Generalny, dopiero co wyświęcony biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, Adam Wodarczyk.

Jak sam powiedział, były to jego biskupie prymicje, które mógł przeżywać w miejscu, które stało się dla niego miejscem szczególnym w kapłańskiej posłudze. Homilię wygłosił posługujący w Centrum ks. Edward Wala. Zwracał on szczególną uwagę na to, że każdy z nas powinien na nowo zachwycić się ideałem służby, jakiej uczy nas sam Chrystus, który jako Bóg przychodzi prosić Jana Chrzciciela o chrzest.

Po mszy św. każdy z uczestników miał możliwość przyjęcia indywidualnego prymicyjnego błogosławieństwa biskupa Adama.

Wszyscy zgromadzeni wokół ołtarza Pańskiego kontynuowali radosne świętowanie w jadalni przy uroczyście zastawionym stole.

Wieczorem, w mniejszym już gronie kapłanów UKChS przybyłych z Tarnowa (ks. Paweł Płatek i ks. Wojciech Karpiel) i Ochotnicy (ks. Jan Mikulski) oraz diakonii Centrum, w kaplicy Chrystusa Sługi zakończyliśmy Nieszporami wspólne świętowanie.

Magdalena Hajduk, Aleksandra Rogowska

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE