„To zbyt mało, iż jesteś mi sługą…”

11 stycznia br., w niedzielę Chrztu Pańskiego, w Centrum Ruchu na Kopiej Górce odbywał się odpust.

Na uroczystościach odpustowych zgromadziło się wiele osób z Polski i ze Słowacji; byli kapłani dekanatu Krościenko, moderatorzy z Unii Kapłanów Chrystusa Sługi, osoby życia konsekrowanego: Siostry Służebniczki z Krościenka i członkinie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła z Odpowiedzialną główną Jolantą Szpilarewicz oraz zaprzyjaźnione rodziny z Krościenka i Zakopanego.

Świąteczną Eucharystię w kaplicy Chrystusa Sługi poprzedziła wizyta kolędowa księdza proboszcza krościeńskiej parafii, Henryka Homoncika.

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie domu wszyscy udali się do kaplicy. Odpustowej Mszy Świętej przewodniczył Moderator Generalny, dopiero co wyświęcony biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, Adam Wodarczyk.

Jak sam powiedział, były to jego biskupie prymicje, które mógł przeżywać w miejscu, które stało się dla niego miejscem szczególnym w kapłańskiej posłudze. Homilię wygłosił posługujący w Centrum ks. Edward Wala. Zwracał on szczególną uwagę na to, że każdy z nas powinien na nowo zachwycić się ideałem służby, jakiej uczy nas sam Chrystus, który jako Bóg przychodzi prosić Jana Chrzciciela o chrzest.

Po mszy św. każdy z uczestników miał możliwość przyjęcia indywidualnego prymicyjnego błogosławieństwa biskupa Adama.

Wszyscy zgromadzeni wokół ołtarza Pańskiego kontynuowali radosne świętowanie w jadalni przy uroczyście zastawionym stole.

Wieczorem, w mniejszym już gronie kapłanów UKChS przybyłych z Tarnowa (ks. Paweł Płatek i ks. Wojciech Karpiel) i Ochotnicy (ks. Jan Mikulski) oraz diakonii Centrum, w kaplicy Chrystusa Sługi zakończyliśmy Nieszporami wspólne świętowanie.

Magdalena Hajduk, Aleksandra Rogowska