Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 1 maja 2015, 11:51    

Triduum Paschalne 2015


Tegoroczne Triduum Paschalne w Centrum Ruchu na Kopiej Górce przeżywało 70 osób. Były małżeństwa z Domowego Kościoła z dziećmi, osoby dorosłe i młodzież – przeżywający formację deuterokatechumenalną po drugim stopniu oraz domownicy.

fot. Piotr Kania

Prowadził te rekolekcje ks. Hubert Wiśniewski z diecezji gnieźnieńskiej wspierany przez panią Grażynę Miąsik i ks. Edwarda Walę oraz diakonię centrum.

fot. Piotr Kania

Wszyscy uczestnicy rekolekcji angażowali się w posługi liturgiczne oraz w przygotowanie wielkanocnego świętowania.

fot. Grażyna Miąsik

fot. Grażyna Miąsik

Diakonię muzyczną pełniła Teresa Kmieć z diecezji krakowskiej, która przygotowała spośród uczestników ciekawie brzmiącą scholę.

fot. Piotr Kania

Wieczorne celebracje liturgiczne i liturgię godzin sprawowano w Kaplicy Chrystusa Sługi, natomiast obrzęd wyznania wiary i Effatha w dolnym kościele przy grobie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

fot. Piotr Kania

Aura była prawie zimowa, dlatego drogę krzyżową w Wielki Piątek przeżywaliśmy zamiast w Wieczerniku Jana Pawła II w kościele parafialnym.

fot. Piotr Kania

Podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej ks. Hubert umywał nogi dwunastu mężczyznom. Bardzo przeżywały to dzieci, których ojcowie byli w tym gronie.

fot. Piotr Kania

Wigilia Paschalna trwała prawie do północy, ale sporo dzieci wytrwało do końca liturgii.

fot. Piotr Kaniafot. Piotr Kania

W Niedzielę Zmartwychwstania część grupy uczestniczyła w procesji rezurekcyjnej i mszy świętej wraz z parafią krościeńską, natomiast rodziny z małymi dziećmi przeżywały Eucharystię w południe w kaplicy Chrystusa Sługi.

fot. Piotr Kania

Śniadanie wielkanocne po jutrzni było bardzo uroczyste i smaczne, a po posiłku wszyscy, a szczególnie dzieci, włączyli się w radosne śpiewanie.

fot. Piotr Kania

O godzinie 1500 w kaplicy modlono się nowenną przed Świętem Miłosierdzia, a potem były Nieszpory chrzcielne, które zakończyły Triduum Paschalne. Uczestnicy rekolekcji otrzymali pamiątkowe dyplomy, były też podziękowania oraz wspólne zdjęcie.

Aleksandra Rogowska

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE