Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 27 stycznia 2016, 19:18    

Trwałe fundamenty


W każdym domu panują jakieś zasady. We wtorki tato nastawia pranie, na następny dzień mama prasuje stertę ubrań, a potem dzieci roznoszą wszystko do szaf. Oprócz czysto materialnych zasad są też takie, dzięki którym rodzina będzie trzymała się razem, nawet ubrana w brudne, pomięte ubrania. Miłość, poszanowanie, uczciwość to fundamenty wystarczająco trwałe, aby mieszkanie stało się domem, a dom kościołem.

Kiedy powieszony na lodówce podział obowiązków gubi się, rodzina siada wspólnie do stołu, aby przypomnieć sobie swoje zadania. Ostatnio takie spotkanie zorganizował Domowy Kościół, para diecezjalna zauważyła bowiem, że choć zasady dotyczące prowadzenia spotkań w kręgach powinny być wszędzie takie same, to jednak stosuje się ich, tak zwaną, wolną interpretację. Poszczególne „dzielenia” są często zamieniane kolejnością, a w odpowiednim czasie rozmawia się na tematy, które powinny zostać poruszone później.

Grażyna i Stanisław Czepińscy podczas prowadzonych przez siebie konferencji, dokładnie omawiali każdy, nawet najmniejszy, szczegół kolejnych części spotkania w kręgu. Wszystko objaśnione zostało z dodatkowymi komentarzami i poparte przykładami wziętymi prosto z życia.

W jednej z sobotnich konferencji miejsce obok pary prowadzącej zajęło wielu kapłanów, którzy podjęli temat obecności i zadań kapłana podczas spotkań Domowego Kościoła.

Temat rekolekcji dotyczył tylko spotkań w kręgach, a jest jeszcze wiele tematów, które przydałoby się poruszyć wśród członków Domowego Kościoła. Para diecezjalna wspomniała, że w najbliższym czasie obok rekolekcji tematycznych w terminarzach mogą pojawić się śródroczne rekolekcje formacyjne.

Ela Jasina

fragment tekstu, który ukazał się w 19. numerze Charyzmatu, pisma Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Przemyskiej

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE