Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 22 maja 2015, 22:35    

W oczekiwaniu posłania

rozpoczęła się Centralna Oaza Matka


22 maja br. wieczorną Eucharystią rozpoczęła się w Krościenku n. Dunajcem Centralna Oaza Matka. Przewodniczący jej moderator krajowy Domowego Kościoła ks. Tomasz Opaliński sprawował ją w intencji Ruchu Światło-Życie – jego wszystkich członków, a zwłaszcza tych, którzy  podejmują w nim posługę, oraz tych, którzy będą wybierani do służby.

fot. Michał Szepietowski

W homilii zauważył, że jak co roku gromadzi nas w tym szczególnym miejscu, u grobu Ojca Franciszka, oczekiwanie na Ducha Świętego. Ewangelia stawia w tym dniu za wzór posłanie św. Piotra – jesteśmy tu, aby służyć, i podobnie jak Piotr sami z siebie nie potrafimy tego zrobić. Nie da się dobrze służyć bez miłości i pokory.

fot. Michał Szepietowski

Uczestnicy Zgromadzenia prosili o dary Ducha Świętego na czas tegorocznych Oaz Żywego Kościoła, a także na czas sobotniej nadzwyczajnej Kongregacji Diakonii, której celem jest wyłonienie kandydatów na kolejnego moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE