Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 20 września 2014, 13:43    

Wezwani

Papież do odpowiedzialnych za Nową Ewangelizację


FranciszekMiędzynarodowa konferencja poświęcona projektowi duszpasterskiemu „Evangelii gaudium” przygotowana przez Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji odbywała się w dniach 18-20 września w Rzymie. Wśród uczestników była grupa z Polski, m.in. członkowie Zespołu Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, wśród nich Marek Filar odpowiedzialny za Centralną Diakonię Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie.

19 września z uczestnikami konferencji spotkał się papież Franciszek. Bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji przekazał w dniu dzisiejszym wszystkim środowiskom ewangelizacyjnym w Polsce papieskie przesłanie. Oto list bpa Grzegorza Rysia:

Kochani, dzielimy się z Wami przesłaniem skierowanym wczoraj do wszystkich odpowiedzialnych za NE przez pp. Franciszka.

Przesłanie to zawiera się w czterech myślach:

 1. Jesteśmy wezwani do wyjścia by szukać ludzi poranionych i samotnych – nie mających Pasterza;
 2. Jesteśmy wezwani do ciągłego wychodzenia by szukać współpracowników – jak gospodarz winnicy, który czynił to nie raz ale pięć razy;
 3. Jesteśmy wezwani do modlitwy, bo Kościół jest Pana;
 4. Jesteśmy wezwani do cierpliwości – na wzór Maryi – umiejącej czekać najpierw 9 miesięcy a potem 30 lat na wypełnienie się Słowa.

Z błogosławieństwem i serdecznym pozdrowieniem od grobów św. Piotra i św. Jana Pawła II.

Bp Grzegorz Ryś

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

Zaproszenia

 • Centralne
 • Z Diecezji
 • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE