Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 17 listopada 2015, 19:36    

Wirtualna Choinka – Prawdziwy prezent


Po raz szósty ruszyła akcja Domowego Kościoła diecezji warszawsko praskiej Wirtualna Choinka – Prawidzwy prezent. Po raz kolejny wspólnie z Caritas naszej diecezji chcemy pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Każdego roku akcja dociera do ok. 1000 osób – dzieci, młodzieży, seniorów, którzy deklarują konkretne potrzeby: przybory szkolne, ubrania, pluszaki, meble, pościel, środki czystości, a nawet węgiel – numer jeden na liście potrzeb. W ubiegłym roku zebrano także 18 ton „czarnego złota”. Zapotrzebowanie na węgiel jest ogromne, dlatego w tym roku organizatorzy akcji w sposób szczególny zachęcają do przekazywania środków na ten zakup.

Kim są ludzie codziennie walczący o przetrwanie? Młode, czasem niepełne rodziny, których zarobki nie pozwalają na pokrycie wszystkich zobowiązań, samotni seniorzy z kilkusetzłotową emeryturą, przewlekle chorzy, osoby po tragicznych wypadkach. Życie pisze najróżniejsze scenariusze, których nie sposób tutaj wymienić.

„Jako ojca trzech dziewczynek, ogromnie wzruszają mnie listy, w których dzieci proszą o proste zabawki – lalkę, samochodzik. Dla wielu osób zakup tego rodzaju nie stanowi większego problemu finansowego, dlatego wszystkie te marzenia umieszczamy jak co roku na stronie www.wirtualnachoinka.net i z całego serca zachęcamy do włączenia się w akcję” – dodaje Artur Kołaczek.

Każdy upominek ma ogromne znaczenie – dla większości podopiecznych będzie to jedyna wizyta Świętego Mikołaja.

Katarzyna i Paweł Rudniccy

Wpłaty

Fundacja „Kibicuj Rodzinie”

ul.Kasprowicza 2

05-410 Józefów

10 1090 1870 0000 0001 1929 3444

milosierdzie.praga@gmail.com

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE