Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 15 października 2015, 09:01    

Wspólnota Jezusa


Jezusa najłatwiej można znaleźć we wspólnocie. Dobrze to rozumie Oaza Dzieci Bożych z parafii Chrystusa Króla Wszechświata z Nowogrodu Wołyńskiego z Ukrainy. Dla nich dzień 10 października był wyjątkowy.

Już z samego rana dzieci zebrały się w naszym parafialnym kościele, aby zaprosić Jezusa do serca. Ksiądz proboszcz Witalij Łukowski podczas homilii zachęcał dzieci do dzielenia się swoją wiarą. Oaza po otrzymaniu błogosławieństwa wyruszyła na ewangelizację.

Wspólnota była podzielona na małe grupy, które wychodziły razem z animatorami. Zadaniem było donieść Jezusa do innych ludzi. Każda osoba miała na sobie przyczepioną jedną literę ze słowa JEZUS.

Dzieci chodziły ulicami naszego miasta, a ludzie czytali najpiękniejsze słowo na świecie: JEZUS! Wiele osób pytało, co to oznacza? Dzieci szczerze odpowiadały, że bardzo kochają Jezusa i pragną, aby inni też go kochali. Ktoś powiedział, że chciałby, aby jego dziecko również tak pięknie mogło świadczyć o Jezusie. Dzieci zapraszały do kościoła na Mszę Świętą i na katechezę. Zrozumiały, że gdy się idzie i niesie Jezusa, to nie można się bić, wyzywać, kłamać. Wówczas trzeba żyć dostojnie po chrześcijańsku.Dzień Skupienia dla Dzieci Bożych zakończył się przy klasztorze Sióstr Bożego Serca Jezusa, ale Jezus poszedł z nimi do domów.

fot. s. Marietta Miksa

Dziś ulicami naszego miasta szedł Jezus. Ja Go spotkałam, a Ty? Być chrześcijaninem jest tak cudownie. Jezus jest zawsze ze mną, nawet wtedy, gdy mi się wydaje, że Go nie ma.

Jezu ufam Tobie!

s.Marietta Miksa

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE