Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 10 października 2016, 19:16    

Wspólnota Życia


Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Archidiecezji Przemyskiej wystartowało kolejne oazowe dzieło.

Wrocanka, niewielka miejscowość na Podkarpaciu położona niedaleko Krosna, ma na nowo wrócić do dynamicznego oazowego życia. Ks. arcybiskup Adam Szal zaproponował, aby właśnie w tym miejscu, związanym z początkami Ruchu Światło-Życie w archidiecezji przemyskiej, powstała Oazowa Ewangelizacyjna Wspólnota Życia. Misję jej utworzenia otrzymał ks. Daniel Trojnar, który w sierpniu br. zakończył posługę moderatora diecezjalnego Ruchu .

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki Wspólnotę Życia zaplanował jako miasteczko chrześcijańskie, którego mieszkańcy podejmują różnorodne dzieła w charyzmacie Ruchu, jednocześnie utrzymując się z tej działalności bez zewnętrznych zależności. We wspólnocie mogą żyć kapłani, małżeństwa, ludzie świeccy, chcący poświęcić swoje życie ewangelizacji poprzez ruch oazowy. Tacy ludzie potrzebni są, by w ogóle rozważać rozpoczęcie dzieła. We Wrocance trzy osoby zaczynają posiadając niewielkie finanse i licząc ogromnie, że Opatrzność temu zaradzi. – Nie jest to moja idea i nie chcę, żeby taka była. Wiem, że Pan Jezus stopniowo będzie pokazywał kierunki, więc zdaję się na Niego – mówi ks. Trojnar. – Potrzebujemy każdego wsparcia, począwszy od modlitwy, a skończywszy na podzieleniu się tym, co zbywa, jak np. materiały budowlane, pozostające po remontach. W przyszłości Wspólnota musi się utrzymywać z pracy i wspólnie podejmowanych dzieł.

Do Wspólnoty Miłosiernego Chrystusa Sługi może dołączyć każdy, jednak w sensie ścisłym tworzą ją ludzie po formacji podstawowej w Ruchu Światło-Życie. We Wrocance będzie możliwość przeżycia całej formacji, więc wystarczy tylko szczere pragnienie życia w miejscu, które przyjęło nazwę Oazy Niepokalanej Jutrzenki Wolności. Szczególnymi patronami są św. Jan Paweł II i ks. Franciszek Blachnicki.

Monika Jasina

Obszerny wywiad z ks. Danielem Trojnarem na temat rozpoczętego dzieła zostanie opublikowany w najnowszym, 22 numerze kwartalnika „Charyzmat” pisma Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej, który ukaże się w połowie października.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE