Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 20 grudnia 2018, 10:18    

Wspomóż inwestycje na Kopiej Górce


Jak wcześniej informowaliśmy w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem ostatni rok to czas dużych i widocznych inwestycji.  30 czerwca zostały uruchomione ścieżki oazowe. Osoby odwiedzające Centrum mogły wejść na Kopią Górkę nową drogą, która poprzez instalacje artystyczne, tablice informacyjne, aplikację mobilną przybliża charyzmat naszego Ruchu nie tylko oazowiczom, ale również turystom korzystającym z wypoczynku w Pieninach.

Przypomnijmy najważniejsze wydarzenia związane z ścieżkami:

Otwarcie ścieżek:
http://www.oaza.pl/otwarto-oazowe-sciezki-w-kroscienku/

Reportaż TVPodhale o ścieżkach:
http://www.oaza.pl/tvpodhale-o-oazowych-sciezkach-w-kroscienku/

Po wakacjach rozpoczęły się również kolejne prace przy Drodze Nowego Człowieka
http://www.oaza.pl/trwaja-prace-modernizacyjne-na-kopiej-gorce/

Nie jest tajemnicą, że inicjatywa wiąże się z dużymi kosztami, dlatego potrzebne jest wsparcie finansowe.

Wpłat można dokonywać na poniższe konto:

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie ul. ks. F. Blachnickiego 2, Krościenko n. D. nr konta: 10 1560 1108 0000 9060 0019 2360
tytuł wpłaty: Darowizna na rozbudowę centrum

Ze źródła tryskającego powstaje i rozwija się bujne życie. Wokoło pustynia, a tam, gdzie jest źródło, tam powstaje oaza, tam rozwija się bujne życie roślinne.

(…) Chcemy w sensie religijnym, nadprzyrodzonym, przeżyć i urzeczywistnić taką oazę, miejsce bujniejszego, pełniejszego rozkwitu życia, i to życia, które jest najwyższą forma życia, tego życia, które pochodzi od Boga, które nam przynosi Chrystus.

To życie zaszczepione na Chrzcie św. ma się tutaj rozwinąć w sposób pełniejszy niż bywa w codziennym naszym życiu, w środowisku codziennej naszej pracy. Ale słowo „oaza” ma także sens antropologiczny. Człowiek, który wędruje, napotyka na swej drodze oazę. Oazę, gdzie może odpocząć, odnowić swoje siły, aby potem iść dalej z nowym zapałem, z nową gorliwością. Wszyscy jesteśmy wędrowcami. Życie ludzkie jest drogą, wędrówką.

Ks. Franciszek Blachnicki

 

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE