Rozmiar tekstu: A A A
reset
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko

Koszalin: Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej

13 kwietnia 2017 -> 09:00 - 16 kwietnia 2017 -> 17:00

Event Navigation

W drugim roku formacji deuterokatechumenalnej w Ruchu Światło-Życie, czyli po Oazie Nowego Życia stopnia II (ONŻ II°), powinno się przeżyć Triduum Paschalne w formie rekolekcji. Dotyczy to zarówno młodzieży jak i małżeństw z Domowego Kościoła.

Bezpośrednim przygotowaniem do rekolekcji Triduum Paschalnego jest cykl związany z Wielkim Postem i skoncentrowany wokół odnowy przymierza z Bogiem. Ten etap ma następujące elementy formacyjne:

  • kręgi biblijno-liturgiczne nawiązujące do czytań liturgii niedzielnych Wielkiego Postu, według materiałów formacyjnych „Krąg liturgiczny do czytań roku A”;
  • codzienna praca własna polegająca na rozważaniu czytań mszalnych dni powszednich Wielkiego Postu, w oparciu o notatnik „Zawieram z wami przymierze”;
  • cykl obrzędów i celebracji przewidziany w „Celebracjach na okres Wielkiego Postu – czas oczyszczenia i oświecenia”.

Triduum Paschalne w formie rekolekcji odbędzie się w Koszalinie w dniach od 13 do 16 kwietnia 2017 roku. Jego uczestnicy będą brali udział w liturgii sprawowanej w kościele katedralnym, a zostaną zakwaterowani w Wyższym Seminarium Duchownym. Należy przyjechać w Wielki Czwartek (13 kwietnia) bezpośrednio do katedry na Mszę Krzyżma, która będzie celebrowana o godz. 9:00.

Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane będą do 31 marca br., tylko za pomocą formularza, który jest umieszczony na stronie. Do każdej ze zgłoszonych osób zostanie wysłana karta uczestnika. Po jej wydrukowaniu należy ją dokładnie wypełnić i przywieźć na rekolekcje wraz z opłatą w wysokości 120 zł. Pozostałe koszty zostaną pokryte przez Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie.

Szczegóły

Start:
13 kwietnia 2017 -> 09:00
End:
16 kwietnia 2017 -> 17:00
Kategorie:

Miejsce

Miejsce bez nazwy
Koszalin,
+ Google Map

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE