Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Lublin: Pokaz filmu „Prorok nie umiera”

17 lutego 2017 -> 18:30 - 22:00

Instytut im. Księdza Franciszka Blachnickiego, TVP Katowice oraz KUL zapraszają na pokaz wersji kinowej filmu „Prorok nie umiera”, który prezentuje postać założyciela Ruchu Światło-Życie i wieloletniego pracownika KUL, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Seans odbędzie się 17 lutego 2017 r. o godz. 18.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Wstęp wolny.

„Prorok nie umiera” to film o życiu i działalności człowieka, który odcisnął trwały ślad  w historii Kościoła w Polsce. Ks. Blachnicki to inicjator Ruchu Światło-Życie, który swoim zasięgiem objął (i obejmuje również dziś) wiele tysięcy młodych ludzi. Oaza stanowiła wyłom w monopolu na wychowanie, który chciała stworzyć władza komunistyczna. Przez kilkanaście lat związany był z KUL, najpierw jako student, a następnie wykładowca i jeden z twórców Instytutu Teologii Pastoralnej.

Film opowiada o tym,  jak działał ks. Blachnicki, z jakimi trudnościami się mierzył i jak je pokonywał. W filmie wykorzystano liczne materiały archiwalne, a część zdjęć powstała na KUL.

Po filmie zaplanowana została dyskusja, którą moderował będzie ks. dr hab. Piotr Kulbacki, prof. KUL – Przewodniczący Rady Instytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego, a wezmą w niej udział:

  • dr Andrzej Sznajder – Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach,
  • dr Robert Derewenda – Dyrektor Instytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego,
  • dr Marek Sędek – Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie.

Szczegóły

Data:
17 lutego 2017
Czas:
18:30 - 22:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Katolicki Uniwersytet Lubelski
Lublin, + Google Map

Dodaj komentarz