Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Oaza Jedności Diakonii Misyjnej

4 maja 2018 - 6 maja 2018

„Wraz z Duchem Świętym pośród ludu jest zawsze Maryja. Ona gromadziła uczniów, aby Go przyzywać (por. Dz 1, 14) i w ten sposób uczyniła możliwą misyjną eksplozję, jaka się dokonała w dniu Pięćdziesiątnicy. Ona jest Matką ewangelizującego Kościoła i bez Niej nie potrafilibyśmy naprawdę zrozumieć ducha nowej ewangelizacji”. 

Franciszek, Evangelii Gaudium

Na zakończenie roku przeżywanego w Ruchu pod hasłem „Sługa Niepokalanej”, w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego chcemy w miejscu i miesiącu poświęconym Maryi przyjrzeć się Tej, której nasz Założyciel służył bezgranicznie, oddając Jej wszystkie swoje dzieła. My również chcemy Jej zawierzyć wszystkie nasze działania i plany, od Niej ucząc się wypełniania Bożej woli, a nie własnej.

Chcemy w ten sposób przygotować się na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który papież Franciszek zapowiedział na październik 2019 roku. Chcemy, aby w całym Ruchu Światło-Życie doszło do „misyjnej eksplozji”, abyśmy jako Ruch odpowiedzieli na wezwanie Ojca Świętego do bycia „we wszystkich regionach ziemi w «permanentnym stanie misji»”.

Zapraszamy na Oazę Jedności wszystkich członków diakonii misyjnej, tych, którzy już posługują na rzecz misji, ale też tych, którzy mają w sobie pragnienie aby zejść z kanapy, iść i głosić na krańcach świata Ewangelię.

Ania i Przemek Wieczorek
Centralna Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie

Kiedy? 4-6 maja 2018
Gdzie? Collegium Marianum, Przemyśl
Zgłoszenia: misje@oaza.pl (do 15 kwietnia)
Koszt: 85 zł
www.misje.oaza.pl

Szczegóły

Start:
4 maja 2018
Koniec:
6 maja 2018
Wydarzenie Categories:
, , ,

Dodaj komentarz