Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Oaza Modlitwy Diakonii Misyjnej

11 listopada 2016 -> 16:00 - 13 listopada 2016 -> 17:00

Jeśli szukasz pomysłu jak sensownie wykorzystać ostatnie dni Jubileuszowego Roku Miłosierdzia to zapraszamy na Oazę Modlitwy Diakonii Misyjnej do Krakowa, skąd orędzie Miłości Miłosiernej rozeszło się na cały świat.

Jan Paweł II w encyklice Redemptoris Missio pisał, że:
„Misjonarz jest człowiekiem miłości: aby mógł głosić każdemu bratu, że jest kochany przez Boga i on sam może kochać, misjonarz musi dawać świadectwo miłości względem wszystkich, poświęcając życie dla bliźniego. Jest znakiem miłości Bożej w świecie, która nie wyklucza ani nie wyróżnia nikogo.”

Chcemy w czasie tej Oazy Modlitwy na nowo doświadczyć tej Miłości wsłuchując się w Słowa tej Miłości ,kontemplując ją na modlitwie i spotykając się z Nią w Eucharystii i we wspólnocie. W końcu chcemy rozważać jak tą Miłością żyć na co dzień, w jaki sposób możemy sią nie dzielić i nieść ją dalej.

W szczególny sposób zapraszamy do udziału w OM wszystkich oazowiczów, którzy myślą o wyjeździe na misje, zarówno na dłuższy wolontariat misyjny jak i na krótkie doświadczenie misyjne. Oaza Modlitwy będzie pierwszym etapem formacji w ramach Oazowego Wolontariatu Misyjnego, momentem weryfikującym motywacje wyjeżdżających. Albowiem tylko miłość powinna kierować animatorem i misjonarzem

Szczegóły

Start:
11 listopada 2016 -> 16:00
Koniec:
13 listopada 2016 -> 17:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Miejsce bez nazwy
Kraków, + Google Map

Dodaj komentarz