Rozmiar tekstu: A A A
reset
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji

1 maja 2019 - 5 maja 2019

Event Navigation

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie diecezji bydgoskiej zaprasza członków Ruchu Światło-Życie po ONŻ I lub OR I na rekolekcje ORAE (Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji) w terminie 1-5 maja nad morzem (Pleśna w gminie Dobrzyca, koło Gąsek).

Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Kalociński (proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe z Osowej Góry) oraz Julia i Janusz Staneccy (animatorzy diakonii).

Miejsce rekolekcji: Pleśna Park http://wczasyplesna.pl/

Na rekolekcjach czas dzielimy między formację, podczas której opiekę nad dziećmi sprawować będzie diakonia wychowawcza oraz czas wolny dla rodziny. Na rekolekcje zapraszamy również „singli” (np. z  „młodzieżówki”)

Rekolekcje zaczynają się obiadem 1 maja i kończą obiadem 5 maja.

Koszt rekolekcji (w tym 4 noclegi od 1 do 5 maja, pełne wyżywienie – śniadania i kolacje w formie bufetu szwedzkiego, obiady):

– osoba dorosła: 550 zł

– dziecko do lat 12: 380 zł

– dziecko do lat 3 (z rocznika 2016 i młodsze): 80 zł

UWAGA: Jeżeli przeszkodą do wzięcia udziału  w tych rekolekcjach są koszty, jest możliwość dofinansowania z Funduszu Rekolekcyjnego! (prosimy o kontakt PRZED ZGŁOSZENIEM, w celu uzyskania szczegółów)

ZAPISY DLA DOMOWEGO KOŚCIOŁA przez formularz: http://dk.bydgoszcz.pl/rekolekcje/

ZAPISY DLA MŁODZIEŻÓWKI przez maila: orae2019@gmail.com

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wpłacenie zaliczki w wysokości 400 zł. W przypadku rezygnacji z rekolekcji, zaliczka nie podlega zwrotowi (chyba że znajdą się osoby, które wskoczą na miejsce osób rezygnujących).

KONTAKT: orae2019@gmail.com, tel. 512 385 883

 

O CO CHODZI W REKOLEKCJACH ORAE?

ORAE (Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji) to rekolekcje dla pragnących ewangelizować!

Czym jest ewangelizacja? Dlaczego jest tak istotna? Jak rozmawiać o Chrystusie w domu, szkole, pracy, autobusie, na ulicy? Czym różni się dzielenie swoją wiarą od nawracania na siłę? Myślisz, że ewangelizacja nie jest dla Ciebie?

Odpowiedź na powyższe i inne pytania znajdziesz właśnie na ORAE – rekolekcjach, których celem jest pogłębienie więzi z Panem Jezusem oraz inspiracja do tego, jak dzielić się swoją wiarą z innymi. Otrzymasz na nich konkretne narzędzia ewangelizacji indywidualnej i grupowej. Rekolekcje pomagają odkryć swoje miejsce w Chrystusowym wezwaniu, aby czynić uczniów. Zadaniem szczególnym jest przygotowanie osób uczestniczących w tych rekolekcji do ewangelizacji indywidualnej oraz do prowadzenia grup postewangelizacyjnych.

ORAE to czas modlitwy, dzielenia się świadectwem, warsztatów i umocnienia w posłaniu do ewangelizacji. Wszystko po to, abyśmy wiedzieli jak i czemu mówić o Jezusie, aby nasz zapał dzielenia się Dobrą Nowiną nie stygł i abyśmy cały czas otwierali się na Jego Miłość i coraz bardziej pragnęli przekazywać ją dalej.

Czas ORAE to przygotowanie dla tych, którzy pragną głosić Chrystusa i modlić się o to pragnienie. Czyli dla każdego, kto kierowany miłością chce w sposób odpowiedzialny odpowiedzieć na misję zleconą nam przez Jezusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”(Mt 28,18)

Kto doświadczając w wierze osobowego kontaktu z Chrystusem chce umocnić pragnienie zbliżenia innych do Chrystusa przez ofiarną służbę na rzecz ewangelizacji.

Każdy zatem kto z nas – młodzież, małżonkowie, indywidualni dorośli oraz księża – jest po ONŻ I niech czuje się zaproszony do uczestnictwa w ORAE.

Cel:

·  rozpalić w sobie zapał do głoszenia Jezusa

·  nauczyć się co i jak mówić w rozmowie ewangelizacyjnej

·  nauczyć się, jak przygotować i mówić swoje świadectwo

·  poznać, czym jest nowa ewangelizacja

·  dowiedzieć się, czym jest plan Ad Christum Redemptorem 2 i co stanie się w 2033 r. 😀

Czym jest ORAE?

·  Krótkimi rekolekcjami – gdzie możesz rozpocząć największą przygodę swojego życia, do której zaprasza Cię osobiście Chrystus,

·  Czasem Twojego spotkania z Bogiem, Jego miłością, ze Zmartwychwstałym – obecnym w każdej chwili Twojego życia,

·  Dowiesz się jak rozmawiać z innymi o Bogu, jak dawać świadectwo – również w praktyce 🙂

·  Czasem modlitwy, wielkiego uwielbienia Tego, który dla Ciebie pokonał śmierć i grzech

·  Wielkim wołaniem o wylanie Ducha Świętego – byśmy „przyobleczeni mocą z wysoka” (Łk 24, 49) ruszyli na drogi naszej codzienności i żyli wiarą, nadzieją i miłością

·  Miejscem nabierania odwagi, by wyjść z czterech ścian i głosić wielkie rzeczy, jakich Pan Bóg w nas dokonuje.

FILM o ORAE:

Szczegóły

Start:
1 maja 2019
End:
5 maja 2019
Kategorie:
, , , ,

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE