Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Zagłębiowskie Warsztaty Wokalno Instrumentalne Chorału Gregoriańskiego

3 marca 2016 -> 15:00 - 5 marca 2016 -> 14:00

wgChorał gregoriański dziś? Dla wielu brzmi to zapewne dosyć egzotycznie. Czy w erze gitary solowej lub perkusji można jeszcze skłaniać się ku tak odległej tradycji muzycznej?

Chyba tak. Coraz więcej osób, zmęczonych hałasem i bałaganem codzienności, odkrywa wartość harmonii, prostoty i głębi. Liturgia, traktowana czasem jak poligon doświadczalny, z nadzieją zwraca się ponownie do swoich źródeł. Chorał gregoriański to główna tradycja muzyczno-liturgiczna, która towarzyszy Kościołowi Rzymskokatolickiemu od jego początków. Zmieniali się królowie i papieże. Zwoływano sobory i synody. A chorał po dziś dzień rozbrzmiewa w murach katolickich świątyń, jako głos zjednoczonego Kościoła, który przemawia stale w jednym języku. Chciałbyś dołączyć tu swój głos? Może martwisz się, że nie umiesz?

W programie:

  • indywidualne konsultacje dotyczące emisji głosu
  • praktyczna nauka śpiewu chorałowego z zapisu neumowego
  • przygotowanie repertuaru na Mszę Świętą
  • nieco teorii i wiadomości z historii chorału gregoriańskiego
  • wspólna modlitwa nieszporami i uczestnictwo w Eucharystii.

Śpiew chorału wybrzmi w murach surowej, neoromańskiej parafialnej świątyni, która jest także Sanktuarium św. Jana Marii Vianney`a.

Organizatorem wydarzenia jest Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej, a głównym koordynatorem – p. Jadwiga Baczyńska.

Gościem specjalnym, a zarazem prowadzącym warsztaty, będzie p. dr Joanna Orzeł, doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie wokalistyki, organista-kantor Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, kapelmistrz Kapeli Mariackiej, propagatorka chorału gregoriańskiego.

Jeśli chcesz się zapisać na warsztaty albo masz jakieś pytanie, wyślij maila na skrzynkę: jbaczynska@gmail.com lub zadzwoń: 609 355 900.

Warto również śledzić nasze wydarzenie na Facebooku.

Szczegóły

Start:
3 marca 2016 -> 15:00
Koniec:
5 marca 2016 -> 14:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

par. pw. Matki Bożej Bolesnej
ul. Kościuszki 5
Czeladź Piaski,

Dodaj komentarz