Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 3 maja 2013, 23:30    

Zachęta do popularyzacji życia i duchowości ks. Wojciecha Danielskiego

uchwała VI Kongregacji Diakonii


„Przez wspaniałe świadectwo życia Twoich Świętych
obdarzasz swój Kościół nową mocą i dajesz nam dowody swojej miłości.
Przykład Świętych nas pobudza a ich bratnia modlitwa nas wspomaga,
abyśmy osiągnęli pełnię zbawienia”.
(Mszał Rzymski, 2. prefacja o świętych)

Delegaci na VI Kongregację Diakonii Ruchu Światło-Życie zwracają się do wszystkich członków Diakonii z zachętą do głębszego poznania i bardziej aktywnej popularyzacji wśród członków Ruchu Światło-Życie życia i duchowości ks. Wojciecha Danielskiego, drugiego Moderatora Krajowego Ruchu Światło-Życie.

Działania te pomogą w rozeznaniu, czy rozwija się kult jego osoby. Jeśli tak jest, to możemy się spodziewać, iż dzięki naszemu zaangażowaniu na rzecz zatwierdzenia jego kultu, Bóg da swojemu Ludowi „nową moc i dowody Jego miłości”, które pomogą nam w pomnażania Panu dojrzałych uczniów, którzy pomogę Kościołowi w Polsce i w świecie narodzić się na nowo przez uczestnictwo w tajemnicy Paschalnej Chrystusa.

Jesteśmy przekonani, że jego przykład całkowitego oddania na służbę w Kościele jeszcze bardziej nas pobudzi, modlitwa owego Człowieka Paschalnego będzie nas dalej wspomagała na drodze do osiągnięcia pełni zbawienia. Już dziś cały Ruch korzysta z jego myśli w ramach swojej formacji i posługi.

Delegaci VI Kongregacji Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie”

Warszawa, dnia 3 maja 2013

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE