Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 28 listopada 2014, 15:31    

Zakończyły się rekolekcje kapłańskie


W rekolekcjach, które odbyły się w dniach 24-27 listopada 2014r., w Krościenku uczestniczyło ponad stu księży z kilkunastu diecezji oraz z Ukrainy (Gwardijsk) i z Niemiec (Marianum – Carlsberg). Organizatorem była Unia Kapłanów Chrystusa Sługi oraz Centralna Diakonia Życia.

fot. Dorota Kozyra

Zobacz część pierwszą.

fot. Dorota Kozyra

Ostatniego wieczoru odprawione zostało nabożeństwo-modlitwa w intencji poczętego życia. Jest to jedna z wypracowanych form modlitewnych na Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Życia. Kontemplując obraz Zwiastowania z Sanktuarium Matki Nowego Życia z Zagórza w diecezji przemyskiej, wysłuchując świadectw zanoszona była modlitwa w intencji poczętych dzieci, ich rodziców, rodzin, pracowników służby zdrowia, rządzących i wszystkich stanowiących prawa.

fot. Dorota Kozyra

Podczas Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi ośmiu księży, pragnących swoją formację i pracę duszpasterską związać z charyzmatem Ruchu Światło-Życie.

fot. Dorota Kozyra

Na zakończenie przed grobem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego przez jego wstawiennictwo zaniesiono modlitwę za nich i prośbę o dobre owoce przeżytych rekolekcji.

Dorota i Łukasz Kozyrowie

fot. Dorota Kozyra

fot. Dorota Kozyra. Gorąca atmosfera rekolekcji sprawiła, że w Krościenku zaczął topnieć śnieg.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE