Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 29 sierpnia 2017, 17:40    

Zaproszenie na 37. Ogólnopolską Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Katowice, 30 września 2017 r.


Drodzy Odpowiedzialni Ruchu Światło-Życie!

W bieżącym roku przypada 60. rocznica powstania Krucjaty Trzeźwości, przemianowanej rok później na Krucjatę Wstrzemięźliwości, której siedzibę stanowił barak przy ulicy Jordana w Katowicach.

8 września, w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po raz pierwszy publicznie ogłoszono Krucjatę Trzeźwości w Piekarach, przed Cudownym Obrazem Panienki Piekarskiej, nad grobem ks. J. A. Ficka. Tydzień później, w uroczystość Siedmiu Boleści NMP, ogłoszono ją w Tychach: przed ołtarzem, nad którym pod Krzyżem stoi Matka Boleściwa i św. Maria Magdalena, nad grobem ks. J. Kapicy.

Te dwa fakty wskazują, iż ruch Krucjaty Trzeźwości pragnął świadomie nawiązać do obu tych wielkich działaczy antyalkoholowych i dobroczyńców ludu śląskiego. Pragnął z nich uczynić swoich wodzów i nauczycieli. Oni bowiem byli wyrazicielami dwóch podstawowych idei Krucjaty Trzeźwości: idei maryjnej i idei abstynenckiej.

W 40. rocznicę październikowych objawień fatimskich inicjator Krucjaty, czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, następująco pisał o niej na łamach pierwszego numeru „Niepokalana Zwycięża”, dodatku do „Gościa Niedzielnego”:

W wydarzeniu tym splatają się trzy nurty maryjne Krucjaty Trzeźwości: nurt różańcowo‑fatimski (różaniec i ofiara jako środki wiodące do zwycięstwa), nurt jasnogórski (Krucjata to odcinek walki o realizację ślubów) i nurt maksymilianowski (zaczerpnięcie z hasła o. Kolbe „Immaculata vincet” – „Niepokalana zwycięży” – przez zawierzenie się Jej).

PROGRAM 37 OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI KRUCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA

10.00   Nabożeństwo słowa Bożego
(Kościół Wotum Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności, Katowice, ul. Gawronów 20)

11.45   Droga krzyżowa (przez park Kościuszki)

14.00   Msza święta (Katedra Chrystusa Króla, ul. Plebiscytowa 49A)

  • PO MSZY ŚWIĘTEJ:

Event „Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. Ks. Franciszek Blachnicki wychowawcą wolnych ludzi”
(deptak przy ul. Jordana)

  • Głoszenie Ewangelii Wyzwolenia
  • Świadectwa wolności i wyzwolenia
  • Śpiew i integracja

W czasie trwania eventu możliwość spożycia gorącego posiłku (plac między katedrą a kurią, ul. Jordana)

18.00   Koncert zespołu niemaGotu

Program finansowany  ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016 – 2020

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE