Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 24 kwietnia 2017, 11:53    

Zawsze jest Wyjście

Książka oparta na oazie II stopnia.


AdamiakNakładem wydawnictwa „Więź” ukazała się książka wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego ks. Franciszka Blachnickiego ks. Stanisława Adamiaka „Zawsze jest Wyjście”. Książka oparta jest na oazie rekolekcyjnej II stopnia – jej podstawą są konferencje głoszone przez ks. Stanisława podczas prowadzonych przez niego rekolekcji II stopnia.

Książka składa się z 15. rozdziałów – tylu, ile jest dni rekolekcji. Tytuły kolejnych rozdziałów to tematy kolejnych dni oazy. Autor we wstępie wymienia współprowadzących z nim oazy w poszczególnych latach, dziękując im za współpracę. Pisze również: „Książkę tę dedykuję moim Rodzicom, którzy zabrali mnie na moją pierwszą oazę, gdy miałem trzy lata. Choć nie pamiętam z niej nic poza bolesnym wpadnięciem w pokrzywy, może jednak pozostawiła we mnie coś więcej?”

Wydawca pisze „Ks. Stanisław Adamiak przekonuje, że historia zbawienia rozgrywa się tu i teraz, w naszym życiu. Swoim odbiorcom, głównie ludziom młodym, pragnie pomóc odnaleźć się we wspólnocie, jaką jest Kościół – pełnej niedoskonałości, ale i świętości. Autor łączy wiedzę biblijną z dobrą orientacją we współczesnej kulturze, przewodnikami po świecie wiary czyniąc m.in. bohaterów Władcy pierścieni J.R.R. Tolkiena”.

Zachęcamy do lektury książki nie tylko wszystkich prowadzących czy uczestników tegorocznych oaz II stopnia, ale w ogóle wszystkich oazowiczów. Możemy zobaczyć, jak uniwersalne i jak przydatne w życiu są treści, które przygotował dla nas ks. Franciszek Blachnicki.

Jednym z patronów medialnych książki jest „Wieczernik”.

Książkę można zamawiać pod adresem: http://www.wiez.pl/Zawsze-jest-Wyjscie;s,karta,id,351

Zachęcamy również do obejrzenia, co o książce mówi jej autor:

 • radosawwalczuk

  Kocham „dwójkę”, która odświeża, odnawia w umyśle takie rzeczywistości jak chrzest, sakramenty, liturgię, wyzwolenie, Biblię, Paschę. Ale jak idę z tymi „klockami” do parafii, to czuję się jak Jasio w piosence Młynarskiego „Układanka”:
  „W końcu Jasio wstał z kolanek
  ścisnął w piąstki małe dłonie,
  krzycząc: „Proszę koleżanek,
  ktoś nas tutaj robi w konia!
  i Ja mam dość tych dyrdymałków,
  spójrzcie same, jeśli łaska,
  przecież żaden z tych kawałków
  nie pasuje do obrazka!
  (…)
  Ja bym mógł do ciemnej nocki,
  tak układać z wami razem,
  ale dajcie nowe klocki
  albo zmieńcie ten obrazek!”
  Zawsze jest wyjście…

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE