Zawsze jest Wyjście

AdamiakNakładem wydawnictwa „Więź” ukazała się książka wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego ks. Franciszka Blachnickiego ks. Stanisława Adamiaka „Zawsze jest Wyjście”. Książka oparta jest na oazie rekolekcyjnej II stopnia – jej podstawą są konferencje głoszone przez ks. Stanisława podczas prowadzonych przez niego rekolekcji II stopnia.

Książka składa się z 15. rozdziałów – tylu, ile jest dni rekolekcji. Tytuły kolejnych rozdziałów to tematy kolejnych dni oazy. Autor we wstępie wymienia współprowadzących z nim oazy w poszczególnych latach, dziękując im za współpracę. Pisze również: „Książkę tę dedykuję moim Rodzicom, którzy zabrali mnie na moją pierwszą oazę, gdy miałem trzy lata. Choć nie pamiętam z niej nic poza bolesnym wpadnięciem w pokrzywy, może jednak pozostawiła we mnie coś więcej?”

Wydawca pisze „Ks. Stanisław Adamiak przekonuje, że historia zbawienia rozgrywa się tu i teraz, w naszym życiu. Swoim odbiorcom, głównie ludziom młodym, pragnie pomóc odnaleźć się we wspólnocie, jaką jest Kościół – pełnej niedoskonałości, ale i świętości. Autor łączy wiedzę biblijną z dobrą orientacją we współczesnej kulturze, przewodnikami po świecie wiary czyniąc m.in. bohaterów Władcy pierścieni J.R.R. Tolkiena”.

Zachęcamy do lektury książki nie tylko wszystkich prowadzących czy uczestników tegorocznych oaz II stopnia, ale w ogóle wszystkich oazowiczów. Możemy zobaczyć, jak uniwersalne i jak przydatne w życiu są treści, które przygotował dla nas ks. Franciszek Blachnicki.

Jednym z patronów medialnych książki jest „Wieczernik”.

Książkę można zamawiać pod adresem: http://www.wiez.pl/Zawsze-jest-Wyjscie;s,karta,id,351

Zachęcamy również do obejrzenia, co o książce mówi jej autor: