Zlot uczestników pierwszej Oazy w Rzymie

W dniach 10-11 lipca 2015 r. jest zaplanowany Zlot uczestników pierwszej Oazy w Rzymie. Spotykamy się w Częstochowie. W piątek 10 lipca o 1730 zostanie odprawiona  Msza Święta w Kaplicy Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej, w podziękowaniu za łaskę przeżycia cudownych Rekolekcji Oazowych w tamtych sierpniowych dniach razem ze Świętym Janem Pawłem II.

Castel Gandolfo - 12 VIII 1979

Planowany jest udział w Apelu Jasnogórskim, Agapa i Pogodny Wieczór w ogrodzie. W sobotę rano będzie odprawiona Droga Krzyżowa na Wałach, a następnie długie, radosne wspominanie. Jeśli uda się zrealizować plany, możliwe, że przemieścimy się w sobotę po południu do Wadowic i zostaniemy tam na niedzielę 12 lipca.

Castel Gandolfo, Ogrody przed Mszą Świętą, 12 VIII 1979 r.
Swój przyjazd na Zlot z dalekiego Turkmenistanu zapowiedział  nasz wspaniały moderator Oazy Rzymskiej, ojciec Andrzej Madej, który od siedemnastu lat prowadzi polską misję katolicką na pograniczu Pustyni Kara-Kum, w Aszchabadzie – poprowadzi nas, jak wtedy, w Rzymie – z umiłowanym Janem Pawłem Wielkim.

Castel Gandolfo, Pogodny Wieczór, 12 VIII 1979 r.

Możemy liczyć na ciepłe poparcie Metropolity Krakowskiego, księdza kardynała Stanisława Dziwisza, dzięki którego posłudze nasze przeżycia podczas Oazy Rzymskiej miały tak wspaniałą oprawę. Ksiądz kardynał zechciał także napisać Słowo Wstępne do książki-świadectwa, którą udało mi się napisać po latach  – „Zwiastunowi z Gór”.

Castel Gandolfo, Pogodny Wieczór, 12 VIII 1979 r.

Jurek Korecki z Bydgoszczy, który najwięcej pracuje nad przygotowaniem planowanego Zlotu, i założył w swoim domu Centrum Dowodzenia, odnalazł już wiele małżeństw, które uczestniczyły w Oazie, a także wspólnie odszukaliśmy kilkanaście osób z ówczesnej młodzieży. Jest obietnica wsparcia i pomocy ze strony Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce. Pozostajemy w nadziei, że będzie to spotkanie, które głęboko zapadnie w naszą pamięć i serca i przyniesie wspaniałe owoce!

Castel Gandolfo, 12 VIII 1979 r.

Prośba do wszystkich, którzy już wiedzą o Zlocie – szukajcie również na własną rękę, powiadamiajmy się wzajemnie – prosimy o kontakt   do końca marca, najpóźniej do Świąt Wielkanocnych trzeba potwierdzić rezerwację noclegów, musimy wiedzieć, ile osób przybędzie – oczywiście, jeśli ktoś znajdzie się później,  także będzie przyjęty z radością – jednak starajmy się, w miarę możliwości, zgłosić do początku kwietnia.

Proszę o zgłaszanie się do Jerzego Koreckiego

jerzy.korecki@gmail.com

(+48) 509 796 748

lub do mnie

and.joanna7@gmail.com

(+48) 668 994 725

Wszystkich gorąco pozdrawiam, do zobaczenia w lipcu 2015 na Jasnej Górze!

Joanna Jurkiewicz (Królik)