Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 26 września 2018, 12:39    

Zmarł ks. Marian Kilichowski


We wtorek 25 września, w godzinach wieczornych, po ciężkiej chorobie zmarł ks. Marian Kilichowski, wieloletni proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach. Żył lat 66, z czego w kapłaństwie przeżył 40 lat.

Ks. Kilichowski był wieloletnim moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie (diecezja włocławska), członkiem Unii Kapłanów Chrystusa Sługi od jej założenia. Ks. Marian przez całe swoje kapłaństwo starał się żyć charyzmatem Światło-Życie, był zafascynowany osobą Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, którego naśladował w swojej pracy kapłańskiej, był również bardzo związany z Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce. Przez wiele lat prowadził oazy rekolekcyjne w Tylmanowej oraz Oazę Nowego Życia III stopnia w Rzymie.

Eksporta do kościoła parafialnego w Dzierżawach odbędzie się w czwartek 27 września o godz. 18.00. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Gębickiego zostanie odprawiona w piątek 28 września o godz. 11.00. Zmarły kapłan zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym.

28 września o godz. 8.00 w kaplicy na Kopiej Górce moderator generalny ks. Marek Sędek odprawi mszę świętą w intencji zmarłego.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE