Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 19 grudnia 2016, 14:32    

Zmarła Irena Kucharska


ika4W miniony czwartek, 15 grudnia 2016 roku, Pan powołał do siebie naszą siostrę Irenę Kucharską – Ikę, członkinię Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła.   Jej pogrzeb odbędzie się w środę 21 grudnia br. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Eucharystią, sprawowaną w parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie na Sławinku, na ul. Warszawskiej 31. Zapraszamy już wcześniej na 11.30 na wspólny różaniec w intencji Ireny – Iki. Po mszy św. nastąpi przejazd na cmentarz na ul. Unickiej. Przewidujemy, że kondukt pogrzebowy wyruszy sprzed kaplicy cmentarnej ok. godz. 13. 30.

Przez wszystkie lata przynależności do Instytutu Irena pełniła posługę w diakonii liturgicznej Ruchu Światło-Życie. Przygotowywała we współpracy z ks. Franciszkiem Blachnickim i ks. Wojciechem Danielskim lekcjonarze, mszały, modlitewniki na poszczególne stopnie oazy, teksty liturgii godzin na spotkania centralne Ruchu i na oazy modlitwy.

W ostatnich latach dbała szczególnie o komentarze liturgiczne i modlitwę powszechną podczas kongregacji i innych spotkań uczestników Ruchu, troszczyła się też o piękne proklamowanie słowa Bożego, przygotowując poprawne dykcyjnie czytania dla lektorów. Należała do Centralnej Diakonii Liturgicznej.

Osobnym polem zaangażowania Ireny była działalność w Stowarzyszeniu Diabetyków
w Lublinie.

Otaczajmy Irenę serdeczną modlitwą ufając, że uczestniczy już w wiecznej liturgii zbawionych.

Członkinie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła

zobacz nagranie, na którym Irena Kucharska opowiada o ks. Franciszku Blachnickim

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE