Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 10 lutego 2016, 20:08    

Życie rodzi się tylko z życia

Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych


fot. Wiesław JurczykW dniach 22-24 stycznia br. w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym Księży Misjonarzy Krwi Chrystusa w Ożarowie Mazowieckim odbyła się Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. pod hasłem „Życie rodzi się tylko z życia”.

Uczestnicy podjęli temat diakonii oazy rekolekcyjnej oraz posługi moderatora, pary moderatorskiej i moderatorki. To istotny temat, ponieważ zaangażowanie uczestników rekolekcji jest uzależnione od intensywności nowego życia w zespole wychowawczym. Jednocześnie obecni na OJDOR zauważyli zaniedbania Ruchu w formacji moderatorek.

Przypomniano także słowa ks. Blachnickiego, który w komunikacie do moderatorów pisał: Niedopuszczalne jest, zgodnie ze zdrową tradycją oazową i założeniami pedagogicznymi, tworzenie konglomeratu dziewcząt i chłopców (50-80 osób) z jednym moderatorem, wychowawcą! Oaza dziewcząt bezwzględnie musi mieć żeński zespół wychowawczy z moderatorką na czele. Jeżeli jest oaza czysto żeńska, moderator – sprawujący funkcję kapłańsko-duszpasterską, musi mieć do pomocy moderatorkę, która bezpośrednio zajmuje się problemami wychowawczymi dziewcząt. Oazy, które nie będą przestrzegały powyższych zasad dyscypliny wychowawczej, obowiązujących w Ruchu Światło-Życie, nie będą w przyszłości przyjmowane do wspólnoty Ruchu” (Ks. F. Blachnicki, I Diecezjalny dzień wspólnoty diakonii wychowawczej (moderatorek) 5.10.1981, komunikat).

W spotkaniu uczestniczyło niemal czterdzieści osób z trzynastu diecezji.

Czytaj całą relację

 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE