Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 8 stycznia 2017, 20:07    

Życzenia moderatora Unii Kapłanów Chrystusa Sługi


Drodzy członkowie i sympatycy Unii Kapłanów Chrystusa Sługi!

 „Tam gdzie ja jestem, tam będzie i mój sługa (J 12,26). A Chrystus jest na krzyżu. Chrystus jest obecny w stanie ofiary, w stanie dawania siebie, wydawania siebie. To jest droga Chrystusa Sługi, to jest właśnie proegzystencja – istnienie w ciągłym dawaniu siebie innym. Jednoczenie się z Chrystusem właśnie po tej linii, to jest rys duchowości kapłanów epoki Vaticanum Secundum i tą cechę chcielibyśmy szczególnie w naszym ruchu, w naszej wspólnocie pielęgnować. (…) Dlatego duchowość chrystologiczna kapłanów moderatorów Ruchu Światło-Życie cechuje się przede wszystkim postawieniem w centrum obrazu Chrystusa Sługi. Chrystusa, który przychodzi po to, aby służyć, który istnieje dla Ojca i dla nas, ludzi, w stanie oddania siebie. Nasza kapłańska egzystencja tu się musi utożsamiać coraz bardziej z proegzystencją Chrystusa.” (ks. F. Blachnicki Rekolekcje dla Wspólnoty Kapłanów Chrystusa Sługi, Światło-Życie, Lublin 1994, s. 35n.)  fot. Piotr Szyndrowski

W dniu Naszego Patronalnego Święta Życzę wam Drodzy Bracia Kapłani głębokiego zjednoczenia z Chrystusem Sługą, które będzie miało przełożenie na konkret życia. Nie chciejmy mieć życia dla siebie, ale poświęćmy je całkowicie Bogu i ludziom. Świat oczekuje dziś naszego świadectwa w tym względzie. Świat pełen wygodnictwa, szukania siebie i swoich korzyści żąda od Nas całkowitego oddania się Ojcu na wzór Chrystusa Sługi i pełnego zaangazowania się w człowieka, który dzisiaj bywa samotny i zagubiony w różnych propozycjach współczesności. Namaszczenie Duchem Świętym niech Nam pomaga w spełnianiu Misji Chrystusa Sługi w czasie i miejscach, w których Dobry Bóg Nas stawia. Polecam Was Bracia w katowickiej Kaplicy Chrystusa Sługi.

Wasz Moderator Ks.Wojciech Ignasiak 

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE