Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 23 grudnia 2017, 16:50    

Życzenia Pary Krajowej Domowego Kościoła


„Maryja jest dla nas przykładem, jak i my powinniśmy swoje życie i wszystkie wydarzenia, których jesteśmy uczestnikami, przeżywać w świetle wielkiej, świętej historii zbawienia, w świetle Bożych planów zbawienia”. (ks. F. Blachnicki)

W tę dziwną, świętą, cichą noc, podczas której narodził się nasz Zbawiciel, najpiękniej widać, jak bliski nam jest Ten, którego nazywamy Emmanuelem – Bogiem z nami. Oto Ten, który jest poza czasem, zmienia historię ludzkości – ale robi to przez wejście w intymność skromnej, borykającej się z codziennymi problemami rodziny Maryi i Józefa. Jedno „tak” Niepokalanej, jedno „wzięcie do siebie” Małżonki w odmiennym stanie zmieniło bieg dziejów świata.

W dniu, w którym świętujemy to wydarzenie, życzymy doświadczenia płynącej z betlejemskiego żłóbka miłości i pewności, że dla Boga nie ma nieważnych ludzi i spraw – jest Jego miłość i Jego plan zbawienia wobec każdego z nas, a każde nasze „tak” powiedziane Bogu staje się kolejnym krokiem, przybliżającym do nieba nas i tych, których kochamy.

W imieniu wspólnoty Domowego Kościoła
z serdecznymi pozdrowieniami
i zapewnieniem o modlitwie

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa Domowego Kościoła,
gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie

ks. Tomasz Opaliński
moderator krajowy DK

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE