Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 25 grudnia 2018, 09:27    

Życzenia Pary Krajowej i Moderatora DK


„Jezus jest darem Boga dla nas, a jeśli go przyjmiemy, to my również możemy stać się nim dla innych, przede wszystkim dla tych, którzy nigdy nie doświadczyli zainteresowania i czułości. Jakże wiele osób nigdy nie doświadczyło w swoim życiu jakiejś czułości, zainteresowania ze względu na miłość. Boże Narodzenie pobudza nas, abyśmy to uczynili. W ten sposób Jezus rodzi się ponownie w życiu każdego z nas i przez nas stale jest darem zbawienia dla maluczkich i wykluczonych”. (Franciszek, 27.12.2017)

W ten czas świętowania przyjścia na świat Emmanuela – „Boga z nami” doświadczamy w sposób szczególny Jezusa jako Bożego daru dla nas. Narodzenie Jezusa objawia nam jak nigdy dotąd, że Boża miłość to zejście Boga z niebios w naszą intymność, również po to, by i w nas wyzwolić pełną zainteresowania czułość, która staje się najpiękniejszym imieniem miłości.
Boże Narodzenie to świętowanie tego, że Bóg chciał wejść w świat miłości, przekazywanej w kręgu rodzinnego ciepła, zdolnego rozgrzać chłód ubogiej stajni.
Niech ten czas Bożego Narodzenia pozwoli nam zaczerpnąć obficie ze źródła miłości, abyśmy mogli dzielić się nią z tymi, których Bóg postawił na naszej drodze.

para krajowa Domowego Kościoła,
gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie
Katarzyna i Paweł Maciejewscy

moderator krajowy DK
ks. Tomasz Opaliński

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE