Zastosowanie somatotropiny w sporcie

Dziś branża sportowa rozwija się tak szybko, jak to tylko możliwe. Tym samym zwiększa się różnorodność leków dla sportowców. Z tego co wiemy, sportowcy najczęściej przyjmują leki anaboliczne pochodzenia sterydowego, ale nie zawsze. Przykładem leku, który od wielu lat jest aktywnie stosowany w sporcie, jest ludzki hormon wzrostu - somatotropina. Hormon ten pozwala ludziom rosnąć jako dzieci, ale także pozwala dorosłym sportowcom budować masę mięśniową. U człowieka hormon ten jest syntetyzowany w przysadce mózgowej, a dokładnie w jej przedniej części. Dla celów medycznych naukowcy zaczęli jednak syntetyzować go in vitro przy użyciu bakterii. Hormon wzrostu somatotropina możesz kupić w najlepszej cenie w Polsce w naszym internetowym sklepie sportowym.

Somatotropina w sporcie - dawkowanie

Somatotropina ma wyraźne działanie anaboliczne na mięśnie i wzmaga ich aktywny wzrost. Ważny również dla sportowców, zwiększa tempo metabolizmu (przemiany materii) organizmu. To właśnie dzięki tej właściwości zapewnione jest skuteczne spalanie tłuszczu podczas przyjmowania tego leku. Lek ten jest dopuszczony do stosowania zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety w wieku dorosłym.

Ponieważ jednak somatotropina jest hormonem ludzkim, należy ją przyjmować z ostrożnością i zgodnie z instrukcją. Zazwyczaj dawka somatotropiny dla sportowców wynosi 15 IU dziennie, a dla dziewcząt 10 IU dziennie. Lek należy przyjmować przez trzy miesiące, ale należy to skonsultować z lekarzem. Hormon wzrostu można kupić w aptece lub łatwiej jest go kupić w internetowym sklepie z odżywkami i suplementami dla sportowców. Na stronie https://hulksklep.com/ możesz zamówić sterydy anaboliczne w najlepszej cenie w Polsce.

Jak somatotropina wpływa na sportowców?

Somatotropina jest więc od wielu lat wykorzystywana w branży sportowej. Do jego głównych zalet należą:

  • Wspiera aktywny wzrost mięśni.
  • Zwiększa tempo przemiany materii.
  • Zapobiega urazom.
  • Sprzyja utylizacji nagromadzonego tłuszczu.