Boża kompania

Czy wśród twardych, odważnych mężczyzn jest miejsce dla Boga? Czy w Kościele jest miejsce dla silnych, pewnych siebie facetów?

Co znaczy żyć wiarą dla antyterrorysty, komandosa, żołnierza, ratownika TOPR czy WOPR, alpinisty, strażaka czy policjanta?

Przed nami świadectwa piętnastu mężczyzn, którzy poprzez swój trudny zawód lub niebezpieczne hobby ukazują własne męstwo, stanowczość i siłę. I, co najważniejsze, mają odwagę przyznać się w swoich środowiskach do wiary w Jezusa Chrystusa.

To historie mężczyzn, którzy odnaleźli swoje miejsce w Kościele. Dla nich być żołnierzem Chrystusa oznacza z pasją wykonywać swoją pracę, nierzadko narażając własne życie. Codziennie walczyć ze swoim zmęczeniem, stresem, zniechęceniem. Walczyć o czas dla rodziny, o czas na modlitwę, o czas dla innych…

Mateusz Pietrzak w swojej książce kładzie kres myśleniu, że Kościół to miejsce tylko dla kobiet. Przedstawia silnych mężczyzn, którzy wybrali Jezusa jako najlepszą drogę życia. To On każdego dnia uczy ich, co znaczy być prawdziwym mężczyzną.

Książka ukaże się w połowie lutego nakładem wydawnictwa Edycja św. Pawła.

Mateusz Pietrzak – student teologii w Instytucie Teologicznym im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej. Interesuje go teologia mediów. Napisał pracę dyplomową nt. Facebook i Twitter w służbie ewangelizacji. Uczestnik konferencji naukowych związanych ze współczesną teologią. Posługuje w Ruchu Światło-Życie. Miłośnik wypraw górskich.

 Książka jest owocem mojej formacji w Ruchu Światło-Życie – świadectwo jest ważnym elementem naszego życia. W pisaniu książki kierowałem się jednym z Drogowskazów ku dojrzałości chrześcijańskiej, czyli krokiem Świadectwo: „Świadectwo słowa i życia jest nakazem Pana, który chce, aby światłość nasza świeciła przed ludźmi i dlatego obiecał nam moc Ducha Świętego, abyśmy mogli stać się jego świadkami; ufając tej mocy i modląc się o nią chcę przy każdej okazji wyznawać Chrystusa, mojego Pana i Zbawiciela” (ks. Franciszek Blachnicki, Dziesięć kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej).