Siloe, nr 9, luty 1979

Redakcja otrzymała kilka listów z noworocznych oaz modlitwy, których fragmenty przytaczamy.

"Przeżycia rekolekcyjne były jak zwykle bardzo wielkie, pozwoliły nam z nowym zapałem stanąć do pracy w nowym roku. W czasie OM odwiedził nas bp Stanisław Sygnet, który skierował do nas swoje pasterskie słowo, a następnie połamał się z nami opłatkiem. Noworoczna OM pozwoliła nam przeżyć te jakże podniosłe dni w modlitewnej łączności z Chrystusem''.

"Przedwczoraj wróciłem z OM z Kępnicy koło Nysy. Przyjechało tam około 25 osób, aby przeżyć "sylwestra'' bez radia, telewizji, zabawy, szampana i innych środków wywołujących chwilową wesołość. Przybyli, aby przeżyć prawdziwą radość spotkania z Bogiem.

... W sobotę późnym wieczorem, kolega, którego po raz pierwszy przyprowadziłem na oazę modlitwy, pełen radości powiedział mi, że czegoś podobnego nigdy jeszcze nie spotkał. "Tu wprost powietrze przesiąknięte jest Bogiem, Jego obecność po prostu wyczuwam wszędzie''.

... Życie jest tak piękne, gdy wyczuwa się Pana tak blisko: we wspólnocie, w ludziach, w uśmiechu, dosłownie we wszystkim dookoła. Wtedy ludzie nieznajomi stają się tak bliscy, że aż nie można powstrzymać się od wyładowania swojej radości w przepojonym Bogiem uśmiechu.

... Nocna modlitwa - kulminacyjny punkt oazy. Bóg jest z nami. Daje odczuć swoją obecność każdemu. Czuję, że nie mówię w pustkę, bo On jest tak blisko...''

...Przed sama północą przepojony duchem bożym śpiew: "Ciebie Boga wysławiamy''. Po północy - życzenia. Radość, radość i jeszcze raz radość. nieznajomi ludzie są tak bliscy, tak życzliwi, tak radośni. Każdy chce dzielić się swą radością. Bóg w ludziach uśmiecha się do nas.

... Po obiedzie trzeba już wracać do domów. Z jednej strony szkoda, lecz z drugiej:

"chcę krzyczeć to z wierzchołków gór,

chcę, aby poznał świat -

Miłości Pan dziś do mnie wszedł -

każdemu chcę Go dać''.

Chcę Go dać w domu, w szkole, na spotkaniu oazowym, po prostu wszędzie. Bo po to przecież jestem na OM

- abym miał Boga w sobie,

- aby przeze mnie inni mogli Go otrzymać ...''

/Kępnica k. Nysy /

"Noworoczna oaza modlitwy, zaczynamy to doceniać, jest oazą specyficzną. Proponujemy bardziej szczegółowe jej zaprogramowanie. Mijanie czasu jest w każdym dniu bardziej dostrzegane i przeżywane. Podkreślają to uczestnicy OM w swoich wypowiedziach''... / Gdynia, 28 osób /

Losowo wybrana katecheza Benedykta XVI o modlitwie

Drodzy bracia i siostry,

Jesteśmy jeszcze w świetle Święta Wniebowzięcia, które – jak powiedziałem – jest świętem nadziei. Maryja doszła do nieba i to jest naszym celem: każdy z nas może dostać się do nieba. Pytanie brzmi: jak Maryja tam dotarła; Ona jest tą – jak mówi Ewangelia – która „uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana” (Łk 1,45). Ta

...

Diakonia Modlitwy w Ruchu Światło-Życie

Diakonia modlitwy jest jedną z diakonii specjalistycznych w Ruchu Światło-Życie. Jej zadaniem jest troska o życie modlitewne Ruchu, który, jak podkreślał Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, pragnąc służyć odnowie Kościoła musi opierać się na modlitwie.

Diakonie diecezjalne, grupy modlitewne

diecezje

Diecezjalne Diakonie Modlitwy (DDM) działają obecnie we wszystkich diecezjach w Polsce. Centralna Diakonia Modlitwy (CDM) poprzez regularne spotkania pragnie gromadzić przede wszystkim odpowiedzialnych za Diecezjalne Diakonie Modlitwy, a gdy one nie istnieją, odpowiedzialnych za faktyczne środowiska modlitwy w Ruchu, w danej diecezji.

Siloe - Listy do Oaz Modlitwy

Siloe to m.in. obszerny zbiór tekstów Sł.B. ks. Franciszka Blachnickiego, który pisał pod pseudonimem Gabryel Mar.

Patronujemy

Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej działa przy parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tychach. Ukierunkowane jest na rozwój i pogłębianie życia duchowego chrześcijan, w tym zwłaszcza chrześcijańskiej modlitwy, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym. Ich działalność to m.in.: Tyskie Wieczory Uwielbienia, Spotkania modlitewne, Rekolekcje, Seminarium Odnowy Wiary, Sesje Szkoły Modlitwy.

 

Patronujemy

Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków prowadzi Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej. Dostrzegamy potrzebę objęcia modlitwą kleryków przygotowujących się do służby Bożej, aby mieli poczucie wsparcia z naszej strony.

Newsletter CDM - bądź na bieżąco

Zostaw tu swojego maila, a my poinformujemy Cię o Oazach Modlitwy, rekolekcjach, publikacji e-Siloe. Bez spamowania. Nie więcej niż 10 maili na rok!

Zaproszenie adresujemy szczególnie do członków DDM.

Kontakt

Kontakt: moderator.cdm@gmail.com

Administrator strony: idm.oaza@gmail.com 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1 Wczoraj 13 W tym miesiącu 173

Kubik-Rubik Joomla! Extensions