ORAM XVII (dla młodzieży, dorosłych i małżeństw)
Zapraszamy na kolejne rekolekcje z cyklu Oaz Rekolekcyjnych Diakonii Modlitwy (ORAM). Odbędą się jak co roku w Ośrodku Rekolekcyjnym Braci Mniejszych Kapucynów w Skomielnej Czarnej w dniach 12-18 sierpnia 2019 r. Temat nowego ORAM-u brzmi: „Eucharystia, największy dar Ojca”. W rekolekcjach diakonii modlitwy nie powinno zabraknąć aspektu eucharystycznego naszego dialogu z Bogiem. Ten „Pokarm na śmierć i życie”, jak o Eucharystii wyrażał się Sł. Boży ks. Franciszek Blachnicki, karmi również naszą modlitwę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką: młodzież, dorosłych, małżeństwa Domowego Kościoła. Rekolekcje poprowadzą br. Waldemar Korba OFMCap, br. Tomasz Duszyc OFMCap i Elżbieta Kozyra. Zgłoszenia prosimy kierować do p. Elżbiety Kozyry na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 600001191.

OAZY REKOLEKCYJNE ANIMATORÓW MODLITWY – organizowane przez Diakonię Modlitwy Ruchu Światło-Życie Krakowskiej Prowincji Kapucynów

1) w Skomielnej Czarnej w dniach 30 lipca - 5 sierpnia 2018

Dla rodzin z dziećmi - ORAM XIII: „Nic bez nas i nic bez łaski” – formacja diakonii

Jak prowadzić formację w grupie diakonijnej? Jak rozeznawać i przygotować działania i posługi? Jak formować następców i umieć się wycofać? Na te pytania, w atmosferze modlitwy i dzielenia, będziemy szukać odpowiedzi przeżywając ORAM XIII , zatytułowany słowami ks. Franciszka Blachnickiego „Nic bez nas i nic bez łaski”. Wpatrując się w Jezusa, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem, będziemy chcieli na nowo uświadomić sobie potrzebę stałej formacji nas i naszych wspólnot, by coraz bardziej upodabniać się do Tego, przez którego zostaliśmy zdobyci. Zapraszamy na te rekolekcje modlitwy rodziny Domowego Kościoła i inne rodziny. ORAM odbędzie się w Ośrodku Rekolekcyjnym Braci Mniejszych Kapucynów w Skomielnej Czarnej w dniach 30 lipca - 5 sierpnia 2018 roku. Rekolekcje poprowadzą br. Sebastian Majcher OFMCap, br. Mateusz Włosiński OFMCap oraz p. Alina i Marek Sobczakowie.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje u p. Sobczaków na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 606 765 877.

2) w Skomielnej Czarnej w dniach 13-19 sierpnia 2018 r

ORAM XVI, "Psalmy - modlitwa Kościoła"

Chrześcijanie widzą w Psalmach nie tyle zabytki dawnej kultury żydowskiej, ile raczej Księgę modlitwy Chrystusa i z Chrystusem. Kościół uczynił z nich swą oficjalną modlitwę, nic w nich nie zmieniając. Nie zmienione, te wołania uwielbienia, błagania i dziękczynienia, choć wyrwały się z duszy w konkretnych okolicznościach ich epoki i ich osobistego doświadczenia, mają brzmienie uniwersalne, ponieważ wyrażają postawę, jaką każdy człowiek powinien mieć wobec Boga. Kolejny XVI ORAM chcemy przeżyć odkrywając niewyczerpany skarbiec modlitwy jakim jest Księga Psalmów. ORAM XVI odbędzie się w Ośrodku Rekolekcyjnym Braci Mniejszych Kapucynów w Skomielnej Czarnej w dniach 13-19 sierpnia 2018 r. , a jego temat brzmi: Psalmy - modlitwa Kościoła. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką: młodzież, dorosłych, małżeństwa Domowego Kościoła. Rekolekcje poprowadzą br. Waldemar Korba OFMCap, br. Tomasz Duszyc OFMCap i Elżbieta Kozyra.

Zgłoszenia prosimy kierować do p. Elżbiety Kozyry na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 600 001 191.

Kontakt

Odpowiedzialna CDM: cdmoaza@gmail.com 
Administrator strony: idm.oaza@gmail.com