Biuletyn Centralnej Diakonii Życia marzec 2015

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

LOGO DZ 100px

Centralna Diakonii Życia

informuje

 

marzec 2015
 
 
baner stary cdz
 
 
 

„Instrukcje współżycia” – vlog inicjatywy Wierność jest sexy

zakochani thumb

Jak zrobić zakupy z chłopakiem / dziewczyną i nie zwariować?

Jak poradzić sobie z rutyną i podtrzymać ogień w związku?

 

Na te i inne pytania odpowiadają Natalia i Maciek Białobrzescy w filmikach „Instrukcje współżycia” publikowanych w serwisie YouTube na kanale Wierność jest sexy.

 


Czytaj więcej...

Duszpasterstwo małżeństw - nowe wyzwania (analiza)

Malzenstwo

Często w trakcie przygotowań do małżeństwa narzeczeni bardziej doświadczają instytucjonalnego wymiaru Kościoła niż charyzmatycznego. I to ich zraża. Tymczasem potrzebne jest to, co nazywamy „uderzeniem ewangelizacyjnym”, które pokaże młodym ludziom, że ślub kościelny to nie jest pułapka, którą na nich zastawia Kościół, ale brama, za którą jest droga do tych wartości, których oni, we dwoje, pragną i poszukują.

 


Czytaj więcej...

40 Dni dla Życia - katolicy modlą się za nienarodzone dzieci

Embrion 3„Jeśli życie jest dla Ciebie wartością, jeśli czujesz bunt w obliczu świata, który krzyczy o dowolności aborcji i selekcji dzieci, jeśli czujesz bezsilność i myślisz, że Twój głos sprzeciwu jest niesłyszalny, dołącz do naszej krucjaty” zachęcają organizatorzy „40 Dni Dla Życia”. Tegoroczna edycja jest już czwartą tego typu akcją w naszym kraju. W ubiegłym roku wzięło w niej udział prawie 6 tys. osób.

 


Czytaj więcej...

Małżeńska etyka seksualna

fot. kajaSeksualność jako język miłości

Integralne spojrzenie na ludzką płciowość każe rozpoznać ją jako integralny element wspólnoty małżeńskiej, a więc rzeczywistości zbudowanej na miłości i wyrażającej miłość. Nawet stosunkowo prymitywne intuicje językowe postrzegają seksualność jako nieodłączną od miłości do tego stopnia, że o akcie współżycia mówi się jako o akcie miłości (pol. „kochać się”, ang. „to make love”). Także w nauczaniu Kościoła znaleźć można wypowiedzi, ukazujące seksualność jako rzeczywistość wpisaną w całość rzeczywistości miłości, zaś sam akt małżeński jako swoiste wyznanie miłości. Warto też na samym wstępie zauważyć, że w nauczaniu Kościoła nie mówi się o akcie seksualnym, ale o akcie małżeńskim; już to wskazuje na nierozerwalną i wyłączną więź relacji małżeńskiej i współżycia.


Czytaj więcej...

Prezentacja Diakonii Życia

SLAJD1na XXXVI Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie 26 II 2011 r.

posłuchaj nagrania prezentacji

„Jako ludzie Ruchu staniemy w obliczu działań wojennych. Pierwszą armią, która będzie musiała stanąć do walki, będzie Diakonia Życia" (ks. Adam Wodarczyk, Kongregacja Odpowiedzialnych 2010)

Diakonia Życia staje wobec problemów będących przedmiotem fundamentalnego sporu o człowieka w dzisiejszej cywilizacji. Tematyka, którą się zajmuje, dotyka problemów z pierwszych stron gazet, wywołujących ogromne emocje, będących przedmiotem swoistej propagandy i spętanych w niewoli poprawności politycznej.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing